
Buster Keaton | A generális – filmkoncert - Farkas Róbert és a Győri Filharmonikus Zenekar / GYŐR /
Közreműködik: Győri Filharmonikus Zenekar
Zene: Szűts Apor
Vezényel: Farkas Róbert
Közreműködik: Győri Filharmonikus Zenekar
Zene: Szűts Apor
Vezényel: Farkas Róbert
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. április 25. péntek, 19:30
A filmtörténet leghíresebb mozdonya, a Generális és minden idők egyik legeredetibb komikusa, Buster Keaton közel száz éve, 1926-ban iratkozott fel a mozi arany lapjaira. Meglepő, de a később a száz legjobb amerikai film közé is beválasztott alkotás a maga idejében nem aratott sikert. A némafilmhez az elmúlt évtizedekben többen is írtak kísérőzenét, és a legkülönbözőbb effektusokkal tették „hangossá”. Ezúttal Szűts Apor vállalkozott arra, hogy a bő hetvenperces, az amerikai polgárháború idején játszódó, rendkívül látványos és izgalmas filmhez új, élőben előadandó szimfonikus muzsikát készítsen. A dallamokban, ötletekben, különleges zenekari színekben gazdag kompozíció szerzője olyan nagy elődök nyomdokába lép, mint Richard Strauss, a kétszeres Oscar-díjas Erich Wolfgang Korngold és Petrovics Emil.
A Bohemian Betyars és a Parno Graszt együttműködése már évek óta tart, és egy egyedülálló zenei fúziót hozott létre, amely a magyar zenei szcéna egyik legérdekesebb és legszerethetőbb kollaborációjává vált. A két zenekar különleges stílusokat képvisel: a Bohemian Betyars a folk-punk, világzene és balkáni hangzás keverékével, míg a Parno Graszt a tradicionális cigány népzenét képviseli.
„Túl sötét.” „Micsoda posvány!” „Csupa ronda emberről ír!” „Ez a darab előadhatatlan, már a dialógusai miatt is.” „Disznók vagytok ti mind, mondják a darabban, s ez találó ezekre az alakokra, de legfőképpen magára a szerzőre.” „Én bizony nem szeretném, ha ez a Húber a sógorom lenne!” „Hát írjon végre kellemesebb emberekről, az Istenért, hiszen ezek maga a förtelem...” „Én csak és kizárólag az író kedvéért olvastam végig.” „Én már azt se bántam volna, ha belelőnek a súgóba, oly mindegy az már ebben a pokolban...” „Szörnyű munka!” „Sivár, sivár.”
Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva nagybátyja, Koppány is tömegeket gyűjt maga köré. István külföldi támogatással megszilárdíthatja a pozícióját, de a véres összecsapás elkerülhetetlen.
Vincenzo Bellini utolsó operája a bel canto valóságos megdicsőülése, amelyet csakis kikezdhetetlen technikájú és stílusérzékű előadógárdával érdemes közönség elé bocsátani.
12 feledhetetlen este két nyáron át, 48 ezer önfeledten kacagó néző – és még koránt sincs vége! Minden idők egyik…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!