Jegyvásárlás

Program


Antje Weithaas, Marie-Elisabeth Hecker - Kamarazene Nagyteremre

Antje Weithaas, Marie-Elisabeth Hecker - Kamarazene Nagyteremre

„Úgy játszik, mint egy agyal, dallamformálásának eleganciája és áradó költőisége különösen intenzívvé teszi csellóhangjának varázslatos szépségét, előadásmódja mindenféle mesterkéltségtől mentes” – így jellemezte egy spanyol kritikus Marie-Elisabeth Hecker játékát. A nagyszerű német csellista a 2005-ös párizsi Rosztropovics Csellóversenyen tűnt fel, ahol a fődíj mellett – a verseny történetében először – két különdíjat is elnyert.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. január 19. szerda, 19:30

KAMARAZENE NAGYTEREMRE
ANTJE WEITHAAS, MARIE-ELISABETH HECKER ÉS MARTIN HELMCHEN

L. Boulanger: D’un matin du printemps
Mozart: 4. (E-dúr) zongoratrió, K. 542
Schumann: Fantáziadarabok, op. 88
SZÜNET
Dvořák: 3. (f-moll) zongoratrió, op. 65

Antje Weithaas (hegedű), Marie-Elisabeth Hecker (cselló), Martin Helmchen (zongora)

„Úgy játszik, mint egy agyal, dallamformálásának eleganciája és áradó költőisége különösen intenzívvé teszi csellóhangjának varázslatos szépségét, előadásmódja mindenféle mesterkéltségtől mentes” – így jellemezte egy spanyol kritikus Marie-Elisabeth Hecker játékát. A nagyszerű német csellista a 2005-ös párizsi Rosztropovics Csellóversenyen tűnt fel, ahol a fődíj mellett – a verseny történetében először – két különdíjat is elnyert. Szenvedélyes kamaramuzsikus, férje, a Clara Haskil Nemzetközi Zongoraverseny egykori győztese, Martin Helmchen oldalán a világ legrangosabb koncerttermeiben lépett már fel. Schumann szülővárosából, Zwickauból származik, így talán nem is meglepő, hogy a budapesti koncerten is játszik egy Schumann-kompozíciót. A házaspár a kiváló hegedűművésszel, Antje Weithaasszal több éve alkot triót. A három muzsikus együttműködésének harmóniáját az előadó-művészetről vallott hasonló elvek alapozzák meg: az egyéniség, a karizma, a jelenlét intenzitása nem árnyékolhatja be magát a művet.

RENDEZŐ:Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A mindennapjainkhoz hasonlóan sok humorral és persze sok aggodalommal megírt, lebilincselően izgalmas, rejtvényhez hasonló kortárs Lear-parafrázist Máté Gábor rendezi.

A Ferencsik bérlet koncertjein a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a bécsi klasszikához illőn csökkentett létszámmal lép pódiumra. A záróesten mindehhez még egy izgalmas mozzanat csatlakozik: a K. 467-es C-dúr zongoraversenyt nem modern instrumentumon, hanem fortepianón halljuk.

Nagymama, lány, unoka. Mindegyik mást akar, mindegyik másként, mással szeretné élni az életét. Teri például szeretője mellett képzeli el a mindennapjait. Lánya, Emma egy titokzatos kis jövevénnyel. De mit szól mindehhez a vidéki Mama, aki váratlanul beállít a pesti lakásba? A nevetés kódolva van..

Ajánló


Óvakodjatok a farizeusok kovászától, vagyis a képmutatástól. Nincs semmi elrejtve, ami nyilvánosságra ne kerülne, s titok, ami ki ne tudódna.…

A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A…

..Némi EU-s támogatosítás, színház a záhníszben. Görbetükörerdő, disznógömb, telefonfül. Pár művészi vénával megáldott vendégmunkás, plusz egy talicska aprómajom. Vagyis lidérc.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!