Jegyvásárlás

Program


Aura Musicale - Csoda & Pastorale

Aura Musicale - Csoda & Pastorale

A műsor két nagy bécsi klasszikus mester, Haydn és Beethoven egy-egy nagyszabású alkotásának korabeli, kamarazenei változatát mutatja be korhű hangszereken. A két műnek több rokon vonása van: életvidám alapkarakter, számos népies elem, a lassútételek idilli hangulata mozgalmas, természeti képet festő kísérőmotívumaikkal, vaskos tréfákkal tűzdelt tánctételek stb.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. szeptember 21. hétfő, 19:30

Aura Musicale - Csoda & Pastorale

Előadók:

Aura Musicale – korhű hangszereken:

Bertalan Andrea – fuvola

Lesták Bedő Eszter, Kalló Zsolt – hegedű

Posvanecz Éva, Juhász Mihály – mélyhegedű

Máté Balázs, Karasszon Dénes – gordonka

művészeti vezető: Máté Balázs (Liszt-díjas)

Műsor:

Haydn: 102. szimfónia, B-dúr, Hob. I:102 „A csoda” – korabeli változat fuvolaötösre

Beethoven: 6. szimfónia, F-dúr, Op. 68 „Pastorale” – korabeli változat vonós szextettre

Ismertető:

A műsor két nagy bécsi klasszikus mester, Haydn és Beethoven egy-egy nagyszabású alkotásának korabeli, kamarazenei változatát mutatja be korhű hangszereken. A két műnek több rokon vonása van: életvidám alapkarakter, számos népies elem, a lassútételek idilli hangulata mozgalmas, természeti képet festő kísérőmotívumaikkal, vaskos tréfákkal tűzdelt tánctételek stb. Leheletnyi vallásos áhítat is közös bennük: a Haydn-szimfónia „A csoda” alcímet viseli, mivel 1785-ös londoni ősbemutatóján a nagy siker miatt megismételték a finálét, miközben a közönség a színpad közelébe özönlött, hogy Haydnt láthassa s amint kiürült a zsöllye középső része, az óriási csillár leszakadt, de csodás módon senki sem sérült meg; Beethoven a 6. szimfónia valamennyi tételének programatikus címet adott, a zárótételé az ősbemutató programfüzetében ez volt: „Kellemes, az istenség iránti hálával telt érzések a vihar elmúltával”. A „Csoda”-szimfónia fuvolaötös-változatát Nikolaus Simrock adta ki Bonnban feltehetően 1801-ben. A „Pastorale”-szimfónia szextett-változata Michael Gotthard Fischertől származik 1809-ből. A két kiválóan sikerült átirat ékes tanúbizonysága egyrészt az eredeti művek nagy népszerűségének, másrészt az Európában a 20. század közepéig oly közkedvelt, de mára már sajnálatos módon kihalófélben lévő házimuzsika nemes gyakorlatának.

Ajánlatunk


Tavaly az Edinburgh Fringe Fesztiválon óriási kritikai és közönség sikert arató IMA újra látható a Müpa mellett felállított sátorban.

A tánc-thrillerben felbukkanó alakok kettős kötődésűek: egyrészt leképezik az alapmű karaktereit, másrészt lakói vagy alkalmazottai a műintézménynek. A Herceg anyja – nálunk gyógyító apáca. Alexander – medikustárs, aki bár óvná barátját, fellépése hatástalan. Siegfried – a láncok és erőszak, a fizikai bántalmazás helyett a kedvességre és türelemre hangsúlyt fektető fiatal orvos, akibe Odette – épp e gesztusait félreértve – menthetetlenül beleszeret.

Az előadás a műfajtól megszokott módon nincs híján humornak, játékosságnak, A mosoly országa a kibékíthetetlen világnézeti ellentétek, kulturális és társadalmi különbségek komoly kérdéseit járja körül, és ez a világ első operettje, mely nem vidám végkifejlettel zárul.

Ajánló


Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…

Gyere el! Nem fogsz megváltozni, de lesz a darabban egy-két hozzád hasonló figura. Talán még azt is megtudod, hogy miért…

Május 11-én fergeteges ValMar koncerttel zárul a 2024-es Pápai Expo és Agrárpiknik, az év legmenőbb agrárrendezvénye.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!