Jegyvásárlás

program


BRÁCSAVERSENY Lukács/1
2

BRÁCSAVERSENY Lukács/1

KODÁLY ZOLTÁN: Galántai táncok
KECSKÉS D. BALÁZS: Brácsaverseny
***
ANTONÍN DVOŘÁK: VIII. (G-dúr) szimfónia, op. 88
 Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tirsdag, 03. December 2024 19:30

Szűcs Máté brácsa
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Rajna Martin

Új magyar muzsikával találkozni mindig izgalmas kaland, sőt ünnep a zenekedvelőknek, kiváltképp, ha a szerző fiatal. Ezt a kettős örömöt élhetjük át Kecskés D. Balázs Brácsaversenyét hallgatva Szűcs Máté előadásában. A kétféle örömhöz harmadik is csatlakozik, ezt azonban maga a szólóhangszer szolgáltatja, hiszen hegedűversenyt sokszor hallunk, ám a brácsa, ez a dús tónusú hangszer ritkán kap lehetőséget szólószerepre. A Nemzeti Filharmonikus Zenekar koncertjén Rajna Martin Kodály és Dvořák zenéjével (Galántai táncok, VIII. szimfónia) keretezi a kortárs magyar kompozíció megszólaltatását.

A fiatal magyar zeneszerzőgeneráció sikeres képviselője, Kecskés D. Balázs (1993) 2011-től 2014-ig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végezte tanulmányait Vajda János növendékeként, jelenleg pedig ugyanitt a zeneszerzés tanszék oktatója. Műveinek jegyzékében találunk többek között operajelenetet, zenekarra, kórusra és tenor szólistára komponált József Attila-megzenésítést, kamarazenét, szólózongora-kompozíciót, kórusművet és szimfonikus zenekari darabot. A Nemzeti Filharmonikus Zenekar koncertjén Brácsaversenyét hallgathatja meg a közönség a világszerte sikereket arató szólista, kamaramuzsikus és zenekari művész Szűcs Máté (1978), a Berlini Filharmonikusok egykori első szólóbrácsása előadásában. A hangversenyt a Győri Filharmonikus Zenekar vezető
karmestere, Rajna Martin (1995) vezényli. A versenymű előtt Kodály színgazdag zenekari alkotása, a Galántai táncok szólal meg, a szünet után a második részt Dvořák változatos karaktervilágú, népies dallamokban bővelkedő VIII. szimfóniája tölti ki.

Aktuelt


Móricz Zsigmond története nagyon is időtálló témát jár körül: hogyan irányítják a nők a férfiakat a háttérből? A darab végére kiderül, az asszonyok furfangja nem csak napjainkban, a régi időkben sem ismert határokat.

keserű komédia 16+

A Postmodern Jukebox 2026-ban „THE FUTURE IS VINTAGE” címmel indul világkörüli turnéra! Hazánkon kívül ellátogatnak az Egyesült Királyságba, Európába, Ausztráliába és Új-Zélandra is. A zenészekből, énekesekből és táncosokból álló fantasztikus csapat 2026. június 10-én a Margitszigeti Színház közönségéhez hozza el a legnagyobb slágereket – a 70-es évek rockhimnuszaitól és a 80-as évek britpop dallamaitól egészen napjaink poplistás kedvenceiig, filmzenékig és videojáték-témákig.

PÅ PLAKATEN


Megható, humoros és inspiráló igaz történet barátságról, összetartásról, és arról, hogy néha a legmerészebb ötletek hoznak valódi változást.

Napfényben fürdő görög sziget. Mindent körbeölelő csillogó türkiz tenger. Hangulatos tavernák, ínycsiklandó étkek, mavrodaphne… Egyszerűen idilli - tökéletes felkeresni, ott…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.