Jegyvásárlás

Program


Cardonne: Omphale A Purcell Kórus és Orfeo Zenekar hangversenye
3

Cardonne: Omphale A Purcell Kórus és Orfeo Zenekar hangversenye

Az Orfeo Zenei Alapítvány és a Centre de Musique Baroque de Versailles közös produkciója

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 16. csütörtök, 19:30

Jean-Baptiste Cardonne: Omphale – tragédie en musique öt felvonásban

Omphale: Chantal Santon Jeffery
Argine: Judith Van Wanroij
Iphis: Reinoud Van Mechelen
Alcide: Jérôme Boutillier
Une Bergère, une Thébaine, Céphise: Jehanne Amzal

Purcell Kórus, Orfeo Zenekar
Vezényel: Vashegyi György

Vashegyi György és két kiváló régizene műhelye, a Purcell Kórus és az Orfeo Zenekar hosszabb ideje működik együtt eredményesen a Versailles-i Barokk Zenei Központtal. A közös munka sikerét számos koncert és hanglemez jelzi. A karmester, két együttese és a hozzájuk régóta hűséges, nemzetközi szólistagárda most újabb izgalmas felfedezésre készül: egy Magyarországon ismeretlen francia barokk szerző operája szólal meg előadásukban – a 18. századi ősbemutató óta vélhetően először.

A képen Chantal Santon Jeffery látható, a fotót készítette: C. H. Jeffery

Az ORFEO Zenekart 1991-ben Vashegyi György alapította Budapesten, amely nevét Monteverdi L'Orfeo-jának első teljes magyarországi előadása után vette fel.  zenekar 1992 óta korabeli kópia hangszereken játszik, hivatásos zenészekből áll, akik más hazai és külföldi zenekarokban is fontos szerepet töltenek be zenekari tagként vagy hangszeres szólistaként. A zenekar állandó partnere az egy évvel korábban alapított Purcell Kórus.
Az Orfeo Zenekar (a Purcell Kórussal együtt) az elmúlt majdnem három évtizedben a 17-18. század számos zenetörténetileg fontos kompozícióját első ízben szólaltatta meg itthon, és 1998 óta több világpremier-lemezfelvételt készített a Hungaroton és más kiadók számára (Charpentier, Geist, Michael Haydn, Istvánffy, Kraus, Lickl, Manna, Méhul, Tartini, Tunder, Conti és Stölzel műveiből). 2014 óta a Versailles-i Barokk Zenei Központtal szoros együttműködés alakult ki, amelyből eddig tíz francia barokk operákat, operarészleteket és motettákat tartalmazó lemez jelent meg a Glossa és az Aparté kiadó gondozásában. Az Accent kiadó gondozásában új sorozatot indítottunk Esterházy Music Collection néven a magyar zenei örökség elfeledett kincseiből. Ennek első és második lemeze Haydn: Napszak szimfóniák ill. Werner: Der Gute Hirt oratóriuma. Ezzel egyidőben került a hallgatóság elé Lemoyne: Phédre c. operája a Bru Zane kiadó jóvoltából. E lemezek közül több elismerő díjat elnyert, úgy mint az Opéra Magazine „Diamant de l’Opéra”díját, a Diapason magazin „Diapason D’Or” díját s a német zenekritikusok „Preis der deutschen Schallplattenkritik” díját is.
Az Orfeo Zenekar első koncertmestere Paulik László, de 2009 óta – szólistaként és koncertmesterként – a világhírű barokkhegedű-virtuóz, Simon Standage is rendszeresen részt vesz az együttes munkájában. Az Orfeo Zenekart és Purcell Kórust az utóbbi években olyan nemzetközi hírű karmesterek is vezényelték, mint például Helmuth Rilling, René Jacobs, Philippe Herreweghe, Masaaki Suzuki és Fischer Ádám.
A Purcell Kórus és Orfeo Zenekar a 2021-ben megalakult "Haydneum - Magyar Régizenei Központ” rezidens együtteseiként jelentős szerepet vállal a régizenei előadásmód fejlesztésére, ösztönzésére, valamint a magyar vonatkozású barokk, bécsi klasszikus és kora romantikus repertoár kutatásának és előadásának támogatására létrehozott intézmény munkájában.

A Purcell Kórust Vashegyi György 1990-ben alapította a Dido and Aeneas c. opera koncertszerű előadására. A szintén Vashegyi György által (1991-ben) alapított Orfeo Zenekarral a két együttes tagjai Magyarország kiemelkedő régizenei specialistájává váltak: repertoárjuk gerincét a Gesualdótól Mendelssohnig terjedő periódus zenéje alkotja, egy-egy alkalommal kortárs kompozíciók előadását is vállalja.
A Purcell Kórus (az Orfeo Zenekarral együtt) az elmúlt majdnem három évtizedben a 17-18. század számos zenetörténetileg fontos kompozícióját első ízben szólaltatta meg itthon, és 1998 óta több világpremier-lemezfelvételt készített a Hungaroton és más kiadók számára (Charpentier, Geist, Michael Haydn, Istvánffy, Kraus, Lickl, Manna, Méhul, Tartini, Tunder, Conti és Stölzel műveiből). 2014 óta a Versailles-i Barokk Zenei Központtal szoros együttműködés alakult ki, amelyből eddig kilenc francia barokk operákat, operarészleteket és motettákat tartalmazó lemez jelent meg a Glossa és az Aparté kiadó gondozásában. E lemezek közül több elismerő díjat elnyert, úgy mint az Opéra Magazine „Diamant de l’Opéra”díját, a Diapason magazin „Diapason D’Or” díját s a német zenekritikusok „Preis der deutschen Schallplattenkritik” díját is.
A kórus állandó partnere, az Orfeo Zenekar, de számos együttes és fesztivál meghívásnak is eleget tesz Magyarországon és Európában: a közönség láthatta már hazai zenekarok oldalán (Budafoki Dohnányi Zenekar, Capella Savaria, Concerto Budapest, Erdődy Kamarazenekar, Óbudai Danubia Szimfonikus Zenekar, Zuglói Filharmónia), illetve olyan nemzetközi együttesek oldalán, mint a Felvilágosodás Korának Zenekara, Osztrák-Magyar Haydn Zenekar, Collegium Musicum 90, Concentus Musicus Wien, Norvég Barokk Zenekar, illetve Helmuth Rilling Bach együttese. A kórust az utóbbi években olyan
nemzetközi hírű karmesterek is vezényelték, mint például Philippe Herreweghe, Helmuth Rilling, Masaaki Suzuki és Fischer Ádám.
A Purcell Kórus és Orfeo Zenekar a 2021-ben megalakult "Haydneum - Magyar Régizenei Központ” rezidens együtteseiként jelentős szerepet vállal a régizenei előadásmód fejlesztésére, ösztönzésére, valamint a magyar vonatkozású barokk, bécsi klasszikus és kora romantikus repertoár kutatásának és előadásának támogatására létrehozott intézmény munkájában.

Ajánlatunk


Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.

Fenyő Miklós – Tasnádi István MADE IN HUNGÁRIA musical két részben

Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

Ajánló


Budapest, 2024. október 10. – A Piero Barone, Ignazio Boschetto és Gianluca Ginoble alkotta világhírű olasz pop-opera trió, az IL…

Ken Ludwig: Primadonnák Bohózat 2 részben

Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. De ha…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!