
Chopin világa
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. szeptember 27. szerda, 18:00
Chopin világa zongoraest
Hegedűs Endre Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész koncertje
Vajon miért látogatják oly sokan visszatérően Hegedűs Endre zongoraművész előadásait, akinek pályája 47 éve alatt csak Budapesten több mint 190 alkalommal volt mindig nagy sikerrel visszhangzó koncertje a Müpa Nemzeti Hangversenyteremében, a Zeneakadémia nagytermében és a Vigadó dísztermében. 3800 fellépés jelzi művészi útját itthon és külföldön. A titok abban van, amit ő maga a Szépség szolgálatának nevez. Szeretettel osztja meg azt a túláradó örömöt közönségével, ami nála „túlcsordul” – mint mondja, nem tarthatja meg magának, s megosztva lesz az élmény igazán teljes. A műsor nála mindig hosszas válogatás eredménye, s kell egy szép gondolat, amelyre felfűzhetők az est darabjai. A mesterművek végtelen sorából szíve szerint kiválasztott és lelkesedéssel-lángolással megosztani kívánt program bizton megtalálja az utat a hallgatók szívéhez.
Chopin soha nem írt le egyetlen egy szürke hangot sem. Szenvedélyes lelke kompozícióiban a fiatalság erejét és életörömét sugározza. Melankolikus kompozíciói is vígasztalnak: oly érzékeny őszinteségükkel gyógyítóan érintik meg az előadók és a hallgatók szívét. Korábbi műveiben a fiatal, épphogy húszas éveit kezdő zongorista bátran lép ki a világ elé: ide figyeljetek emberek, én így tudok zongorázni! Ám még a soha nem hallott virtuozitású, briliánsként csillogó darabjai sem öncélúak: Chopin muzsikája arról ad hírt, ami szavakkal kifejezhetetlen. A nemes lélek szól az élet szépségéről, mélységről és magasságról. Örökzöld melódiái erőt, biztatást adnak létünk teljes szívvel és örömben való megéléséhez… Legyünk a hangversenyteremben közös élvezői ennek a „Tiszta volt mint egy könnycsepp” című romantikus estnek!
Műsor:
CHOPIN
cisz-moll polonéz, op. 26
A-dúr polonéz, op. 40
Desz-dúr "Esőcsepp" prelűd op. 28 No.15
Asz-dúr prelűd, op. 28 No. 17
b-moll scherzo, op. 31
h-moll keringő, op. 69 no. 2
Gesz-dúr keringő, op. 70. No. 1
g-moll ballada, op. 23
cisz-moll "Fantaisie-impromptu", op. 66
h-moll szonáta IV. tétel Finálé
Ludovico Einaudi 2025-ben visszatér Magyarországra! Ne hagyja ki ezt az egyedülálló zenei élményt 2025. május 26-án, az MVM Dome-ban! Ludovico Einaudi különleges koncertje egy estére a zene, az érzelmek és a művészetek világába kalauzolja Önt. Vásárolja meg jegyét most, és legyen részese a csodának!
Darvas Benedek könnyed zenei világával és Varró Dániel virtuóz dalszövegeivel elevenedik meg Rejtő Jenő népszerű regénye ebben az egyedülálló zenés színházi előadásban.
„Túl sötét.” „Micsoda posvány!” „Csupa ronda emberről ír!” „Ez a darab előadhatatlan, már a dialógusai miatt is.” „Disznók vagytok ti mind, mondják a darabban, s ez találó ezekre az alakokra, de legfőképpen magára a szerzőre.” „Én bizony nem szeretném, ha ez a Húber a sógorom lenne!” „Hát írjon végre kellemesebb emberekről, az Istenért, hiszen ezek maga a förtelem...” „Én csak és kizárólag az író kedvéért olvastam végig.” „Én már azt se bántam volna, ha belelőnek a súgóba, oly mindegy az már ebben a pokolban...” „Szörnyű munka!” „Sivár, sivár.”
A Kalamazoo egyenesen a Broadway-ről érkezik, a vígjátékban Hernádi Judit és Kern András sziporkázó játékát élvezhetik Sebestyén Aba rendezésében.
Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni, K. 527 vezényel és rendezi: Fischer Iván
Musicalvígjáték a félreértésekről és a válságon győzedelmeskedő szerelemről, melynek zenéjét a legnépszerűbb magyar előadók dalaiból válogattuk össze. Nyolc ember mulatságos…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!