Jegyvásárlás

Program


Cracow Singers / LISZT ÜNNEP 2021

Cracow Singers / LISZT ÜNNEP 2021

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 9. szombat, 19:30

Szymanowski: Sześć pieśni kurpiowskich (Hat kurpiei dal)

Kodály: Norvég leányok

Hrušovsky: Tri etúdy (Három etűd)

Horváth Márton Levente: O vos omnes

Penderecki: O gloriosa Virginum

Górecki: Totus tuus

Liszt: Ave verum corpus

Liszt: Salve Regina

Eben: Cantico delle creature

Gyöngyösi Levente: O Maria, noli flere

 

Vezényel: Pad Zoltán

Művészeti vezető: Karol Kusz

 

A tapasztalt, hivatásos énekesekből álló kamarakórus újszerű, a különböző művészeti ágak és tudásterületek közötti kapcsolatokat középpontba állító projektjeivel azonnal felkeltette az előadó-művészeti világ figyelmét. Az együttes repertoárján azonos súllyal van jelen a régebbi korok és napjaink a cappella muzsikája, de gyakran lépnek fel hangszeres művészek és zenekarok társaságában is, partnereik között a klasszikus zene és a jazz képviselői egyaránt megtalálhatóak. A hazai közönség Lera Auerbach 72 Angels című darabjának magyarországi bemutatóján találkozhatott a kórussal.

A budapesti hangversenyen Pad Zoltán vezetésével Liszt-darabok, illetve a visegrádi országok komponistáinak művei hangoznak el. A modern cseh, lengyel és szlovák zene meghatározó alkotói mellett hazánkat két, a középgenerációhoz tartozó szerző képviseli.

Támogatók: a Lengyel Köztársaság Kulturális, Nemzeti Örökség és Sportminisztériuma – Kulturális Támogatási Alap, Lengyel Intézet (Budapest), Wacław Felczak Lengyel–Magyar Együttműködési Intézet, Equinum Alapítvány

Ajánlatunk


Boris Eifman / ifj. Johann Strauss A PYGMALION-HATÁS Balett két felvonásban

Robert Icke: Oidipusz Fordította: Upor László

Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

Ajánló


Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!