Jegyvásárlás

Program


Én és a kisöcsém
10

Én és a kisöcsém

operett

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2026. június 6. szombat, 19:00

Eisemann Mihály – Szilágyi László
Én és a kisöcsém
Bemutató: 2025. november 14

"Eisemann Mihály és Szilágyi László klasszikus operettje, az Én és a kisöcsém egy könnyed, humorral és szerelemmel átszőtt történet. A darab főszereplője egy fiatal lány, aki fiúruhában utazik Velencébe, hogy félreértések, váratlan fordulatok, szerelmi bonyodalmak közepette elérje célját. “

Ez a hivatalos ajánlás. De a szórakoztató történet mögött a szerelem mellett a társadalmi elvárásokkal való szembenézés témája is meghúzódik. A „kisöcs” álruhát ölt, hogy kedvére szórakozhasson és kiszabaduljon a társadalmi elvárások szorításából, miközben a „nagytestvér” próbál rendet tartani körülötte. Az álca azonban egyre több problémát okoz, főként, amikor szerelmi szálak fonódnak a történetbe. A darab humorral és szeretettel mutatja be az emberi kapcsolatok bonyolultságát, miközben a félreértések és fordulatok mögött mélyebb érzések is megjelennek. Az élő zenekar dzsesszes hangzásvilága nemcsak nosztalgikus élményt nyújt, hanem újraértelmezi a klasszikus operett műfaját a mai közönség számára.

Szereposztás
KELEMEN KATÓ: Simon Kata m.v.
ANDERSEN: Török-Ujhelyi Tamás
VADÁSZ FRICI: Misurák Tünde
DR.VAS: Baráth Zoltán
DR.SAS: Csathó Norbert
ZOLESTYÁK: Reiter Zoltán
PIRI: Nagy Barbara
KELEMEN LAJOS: Tunyogi Péter
KELEMENNÉ: Dér Gabi
LIVIO, VÉGREHAJTÓ: Szabó Zalán
ID. ANDERSEN: Fehér István
BÖZSI, LULU: Raikovich Viktória
BOROSNÉ, LILI: Pintér Zseraldin

TURISTÁK, PINCÉREK, GIRLÖK: GG Tánc Eger:
Anna Manetti, Bondor Léna, Emődi Attila, Éles Míra, Gellért Gréta,
Hung-Ming Pan, Lászlóffy Emőke, Marialaura Savino, Plita Márk, Varga Dániel

ZENEKAR:
Ágoston Ottó/Klem Dénes, Takács Balázs/Ruszó András, Kovács Henrik,
Juhász András, Kerekes József/Szőnyi Gábor, Báder Elemér, Nagy Zoltán

Alkotók
Díszlet: Galambos Péter
Jelmez: Kovács Tímea
Zenei vezető, karmester: Nagy Zoltán
Korrepetitor: Báder Elemér
Hangszerelés: Farkas Antal
Koreográfus: Emődi Attila
Ügyelő: Hódosi Ildikó
Súgó: Szecskó Andrea
Rendezőasszisztens: Lázár Rita
Rendező: Bal József

Az előadás hossza: 3 óra 10 perc egy szünettel.

A mű Eisemann Mihály jogutódjainak képviseletében a Hartai Zenei Ügynökség, Szilágyi László örököseinek engedélyével, a Proscenium Szerzői Ügynökség közvetítésvel jött létre. Az operett részét nem képező dalbetét, Zágon István Szerelemhez nem kell szépség című dalának felhasználását a Hofra Színházi és Irodalmi Ügynökség engedélyezte. Az előadásban elhangzó további dalbetétek Füredi Imre, Kellér Dezső, és Mihály István dalainak felhasználását az UMPA Ügynökség, Békeffi István-Eisemann Mihály: Egy kis édes félhomályban című dalának felhasználását a 3G Galéria Kft. engedélyezte.

Ajánlatunk


A megújult Citadella egyik legizgalmasabb újdonsága A Szabadság Bástyája című kiállítás. A nyugati ágyútoronyban kialakított, több mint 1700 négyzetméteres tárlat a magyar szabadságért folytatott küzdelmeket mutatja be, felidézve azokat a meghatározó személyiségeket és történelmi jelentőségű családokat, akik évszázadokon át kiálltak az ország függetlenségéért.

A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat. Az idilli létezés teremtményei a körülöttük lüktető „életanyag” folyamatosan alakuló, örvénylő természeti erejéből bontakoznak ki, hogy a megtisztulás, születés, ébredés és rítus jelenetein át elérjék az anima mundit, a világ szellemét.

Nabuccot, a babiloni királyt Kálmándy Mihály Kossuth-díjas operaénekes, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja alakításában láthatja a közönség 2026-ban is. A magyar bariton már pályája kezdetén, a kolozsvári Gh. Dima Zeneakadémia hallgatójaként Verdi Nabuccójának címszerepével debütált. Később a Teatro Verdi Trieste-ben bemutatott Nabucco-produkciójával vette kezdetét nemzetközi karrierje.

Ajánló


A 2026-os Múzeumok Éjszakáján a budapesti Néprajzi Múzeum egyszerre változik koncerthelyszínné, táncházzá, alkotóműhellyé és világkörüli kulturális kalandtúrává. A programok a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!