
Győri Balett: GisL
A produkció valódi kuriózum - a Győri Balett előadásában e misztikus, egyszerre gyönyörű és borzongató történet ezúttal Lajkó Félix zenéjével kel új életre.
A produkció valódi kuriózum - a Győri Balett előadásában e misztikus, egyszerre gyönyörű és borzongató történet ezúttal Lajkó Félix zenéjével kel új életre.
Lajkó Félix és a Győri Balett - GisL
Szereplők:
Giselle: Herkovics Eszter Adria
Albrecht: Daichi Uematsu
Myrtha / A vad: Guti Gerda
Hilarion: Luka Dimić
Villik: Tetjána Baranovszka - Gyurmánczi Diána - Joó Lea Napsugár
- Marjai Lili Anna - Tatjána Sipilova - Kovács Eszter - Matuza Adrienn - Tüű Barbara
Férfiak: Engelbrecht Patrik - Gémesi Máté - Golubkovics Gergely -
Horváth Krisztián - Luigi Iannone - Jekli Zoltán - Téglás Bánk - Thales Henrique
Közreműködő zenészek (felvételről):
hegedű: Lajkó Félix
gitár: Sidoo Attila
cselló: Kertész Endre
dob: Czirják Tamás
nagybőgő: Barcza Horváth József
tuba: Mazura János
Alkotók:
díszlet: Szendrényi Éva
zene: Lajkó Félix
dramaturg: Csepi Alexandra
jelmez: Győri Gabi
fény: Stadler Ferenc
a koreográfus munkatársa: Kara Zsuzsanna
koreográfus: Velekei László
A Giselle a 19. századi romantikus balett stílusteremtő remekműve, népszerűsége a mai napig töretlen, címszerepe minden balerina álma. Az 1841-ben bemutatott darab Adolphe Adam muzsikájával hódította meg a világot. A produkció valódi kuriózum - a Győri Balett előadásában e misztikus, egyszerre gyönyörű és borzongató történet ezúttal Lajkó Félix zenéjével kel új életre.
A koreográfus, Velekei László így nyilatkozott: „Nekem minden alkotásnál van egy vízióm. A Giselle esetében a halálba táncoltatás volt az a kép, amelynek alapján dolgozni kezdtem. A falusi lány szerelmi csalódása és földöntúli léte történetének esszenciáját egy felvonásba sűrítettem össze. Olyan előadásra törekszünk, amely színházi, egyben balett-, ugyanakkor önálló koncertélmény is.”
A bemutató a Bartók Tavasz keretében a Győri Balettel és a Fonó Budai Zeneházzal közös programként, a Müpa szervezésében valósult meg.
Rendező: Müpa
Talán nem köztudott, de a Városmajor volt a főváros első közparkja. A területet a középkorban még szántóföldként, kaszálóként használták, II.…
Az alábbi területekre érvényes a belépőkártya: Szálkahalmi tanösvény, Hortobágy‐halastavi tanösvény, Górési tanösvény és Fekete‐rét tanösvény, A Hortobágyi Halgazdaság Zrt. kezelésében…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!