Jegyvásárlás

Program


Hegedűs Endre és Szabadi Vilmos zenekari estje

Hegedűs Endre és Szabadi Vilmos zenekari estje

Vannak zenék, amelyeknél a végcél a bájos csevegés a szépség ürügyén, a szórakoztatás jó szándékú óhaja és a technikai bravúr megmutatása. Az e célok jegyében fogant művek fontos részei annak az óceánnak, amely számomra a muzsika szinte határtalan birodalmát jelenti.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2014. január 17. péntek, 19:30

Van azonban a mesterműveknek egy olyan szűkebb köre, amely előtt lenyűgözve állok, még akkor is, ha hónapok vagy hosszú évek óta tanulom, majd sokszor előadom e darabokat - együtt részesülve hallgatóimmal a lélekmegújító, katartikus élményben. 2012 februárjában lezajlott közös zenekari estünk sikerén felbuzdulva (ezen a koncerten Csajkovszkij-versenyművek hangzottak el) Szabadi Vilmos barátommal elhatároztuk, hogy ismét együtt lépünk dobogóra. Ezúttal Beethoven-muzsikával szeretnénk megörvendeztetni hallgatóságunkat.
Az 1806-ban készült, háromtételes D-dúr hegedűverseny a Theater an der Wien színháztermében megtartott bemutató alkalmával csekély sikert aratott ugyan, s a mű iránt közel negyven éven át csupán lanyha érdeklődés mutatkozott, 1844-ben azonban a kompozíció újjászületett a tizenkét éves Joachim József és a karmester Mendelssohn közös előadásában. Népszerűsége ettől kezdve töretlen.
Ezen a szépnek ígérkező estén ismét az Óbudai Danubia Zenekar és Héja Domonkos lesznek muzsikustársaink. Önt is várjuk sok szeretettel. (Hegedűs Endre)

Műsor:

Beethoven: D-dúr hegedűverseny, op. 61
BEETHOVEN: c-moll zongoraverseny, op. 37

Hegedűs Endre - zongora, Szabadi Vilmos - hegedű
Közreműködik: Óbudai Danubia Zenekar
Vezényel: Héja Domonkos

Ajánlatunk


A VILÁG ELSŐSZÁMÚ UTAZÓ ŰR KIÁLLÍTÁSA ÉRKEZIK AMERIKÁBÓL BUDAPESTRE! ETELE PLAZA – 2026.03.06. FIGYELEM CSAK 3 HÓNAPIG!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!