Jegyvásárlás

Program


Közösségek régen és ma

Közösségek régen és ma

Közösségek régen és ma
Mitől válik egy közösség valódi megtartó erővé? Vajon ma is léteznek olyan csoportok, amelyek nemcsak szakmai érdekközösséget, hanem összetartozást, identitást és biztonságot is jelentenek tagjaik számára?
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2026. június 12. péntek, 16:00

Foglalkozásunk során a Néprajzi Múzeum állandó kiállításának egyik különleges tárgyából kiindulva egy XIX. században kialakult, alföldi gazdák társaságának történetét és működését vizsgáljuk meg dramatikus eszközök segítségével. Megidézzük, hogyan formálta a gazdasági helyzet az emberek együttműködését, és hogyan alakult ebből erős közösségi kapcsolat.

A közös gondolkodás során olyan kérdésekre keressük a választ, mint:
Mi tart össze egy közösséget?
Hogyan működtek a (szakmai) közösségek és kapcsolatok régen és ma?
Mi az, ami időtől függetlenül univerzális emberi igény maradt?

A foglalkozás nem igényel előzetes tudást – minden érdeklődőt várunk, aki szeretne aktívan részt venni egy izgalmas, közös felfedezésben múlt és jelen közösségeiről.

A foglalkozást Hegyes Katalin bibliodráma vezető tartja

Találkozópont: Moziterem (-2 szint) 

 

 

 Felhívjuk figyelmét, hogy az eseményen fénykép és videófelvétel készülhet (esetenként élőkép kerülhet közvetítésre, streamelésre). Kérjük tájékozódjon a Néprajzi Múzeum adatkezelési szabályairól a múzeum weboldalán: Adatkezelési tájékoztató | Néprajzi Múzeum 

 

 

 

Ajánlatunk


Készüljön egyedülálló élményre a koncertterem várakozással teli légkörében, ahol a vonós hangszerek dallamai vezetik végig Morricone mesterműveinek érzelmein.

éretlen komédia Ifj. Vidnyánszky Attila és Németh Nikolett szövege, valamint a társulat improvizációi alapján

2026. október 10-én különleges zenei élmény várja a közönséget Budapesten: a világhírű zongoravirtuóz, Péter Bence az MVM Dome színpadán adja elő vadonatúj koncertműsorát. Az új show nem csupán friss dalokkal és lenyűgöző zongorajátékkal, hanem minden eddiginél látványosabb vizuális világgal, színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel is készül - ezzel garantálva, hogy ez lesz az év egyik legemlékezetesebb zenei eseménye.

Ajánló


Wolfgang Amadeus Mozart FIGARO LAKODALMA Vígopera két részben olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma áriaest és [szkikki] 2.0

A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!