Jegyvásárlás

Program


MAPS workshop 1

MAPS workshop 1

MAPS 2017 Workshop 1.: Frederika HUYS: Összetettség, váltakozás és megőrzés.
Hogyan járjunk el mint kortárs restaurátorok?

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. március 23. csütörtök, 17:00

Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a workshopra kizárólag érvényes konferencia jeggyel lehet jelentkezni.

Attól a pillanattól kezdve, hogy a műalkotás bekerül egy gyűjteménybe, számos megőrzési kérdést kell megvizsgálni. Nekünk, restaurátoroknak fontos az összhatások tanulmányozása, legyen szó például az installációk kiállításának és konzerválásának módszeréről. Az installációk rendkívül eltérőek lehetnek, valószínűleg ezek a legnehezebben felvázolható esetek. Számos művészeti alkotásnak részei olyan szempontok, mint a változtathatóság, a sokszorosítás, az előadás, az elektronikus média és az interakció. Ezen munkák kezelésére kész válaszok nem léteznek. Ebben az esetben a kutatás a kulcsfeladat, ez adja ideális esetben a művész és a kutató közti interaktív eszmecsere keretét. Az egyes műalkotásokra vonatkozó egyedi útmutatót eredményező kutatás az alapvetése és sok esetben az egyetlen garanciája a műalkotás fennmaradásának. Ha nem létezne ez a párbeszéd, nem lehetne tudni, hogy hogyan kell ezeket a műveket az első installálásuk után kezelni. Van installáció, amit ki lehet változtatás nélkül újra állítani, de van, amely törékenysége és összetettsége miatt szétbomlik.

Frederika Huys betekintést enged a kortárs művek megóvásáért folytatott munkája során használt konzerválási és dokumentálási gyakorlatokba. Komplex művek, mint például az installációs művészet, az elektronikus média, a performanszok és a megismételhető (re-executable) művészet megőrzésének és bemutatásának különböző alkalmazási módszereiről lesz szó. Huys gyakran dolgozik együtt különböző szakmák restaurátoraival, mérnökeivel, mérnökökkel, tudósokkal és szakemberekkel.

A konzerválás során alkalmazott megközelítés vagy stratégia különböző források és érvek mentén alakul. A művészekkel való közreműködés sok esetben kiindulópontja a lehetőségek és határok felmérésének.

Különböző konzerválási stratégiák:

  • Az eredeti megóvása
  • Egyes részek cseréje
  • Újbóli kivitelezése egy olyan műnek, mint egy performansz vagy egy konceptuális mű
  • Az alkotás áthelyezése egy új hordozóra vagy formátumba
  • A műalkotás emulálása kortárs alkalmazásban
  • Az újraértelmezése egy műalkotásnak, a bemutatás alternatív módjai

 Az előadás második része betekintést enged az eszközökbe, amelyeket a műalkotások hosszútávú megóvása érdekében hoztak létre.

  • Referenciaanyagok
  • Helyettesítő anyagok rövid élettartamú tárgyakhoz
  • Segédanyagok konceptuális alkotások kivitelezéséhez
  • Instrukciós videók az installációk újbóli bemutatásához
  • Technikai leírások, rajzok és tevek
  • Állapotfelmérések és előírások
  • Archívum és dokumentáció

Ajánlatunk


A két nagysikerű könyv szerzőjének egész estét betöltő estje, ahol minden a generációkról fog szólni, szóban és esetenként zenében is.

Molnár Ferenc vígjátéka egy furcsa szerelmi négyszög története ironikus, szívfacsaró mese.

Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.

Ajánló


Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…

A tavaly hatalmas sikert aratott, teltházas aréna koncert után a világhírű zongoraművész és zeneszerző, Péter Bence 2024. december 7-én ismét…

A februári koncert után májusban Brahms újabb két magyar tánca, egy kihívást jelentő versenyműve és mélységeket megjáró szimfóniája kerül a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!