Jegyvásárlás

Program


Nők az idegösszeomlás szélén
9

Nők az idegösszeomlás szélén

Ez a történet nem játszódik, hanem száguld, hasít, felrepít, elenged és elkap. Nagyszabású, vadul lüktető zenék, taxis üldözés, kétségbeesett szerelem, eltévedt telefonhívások, terroristák, topmodellek, felgyújtott franciaágy, benyugtatózott gazpacho, és mindennek a közepén - a Nő.
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. június 1. szombat, 19:30

Jeffrey Lane – David Yazbek – Pedro Almodóvar:
NŐK AZ IDEGÖSSZEOMLÁS SZÉLÉN

A történet Madridban játszódik a 80-as években. Vagyis nem! Ez a történet nem játszódik, hanem száguld, hasít, felrepít, elenged és elkap. Nagyszabású, vadul lüktető zenék, taxis üldözés, kétségbeesett szerelem, eltévedt telefonhívások, terroristák, topmodellek, felgyújtott franciaágy, benyugtatózott gazpacho, és mindennek a közepén - a Nő.

A nő, aki szerelmes, a nő, akit elhagytak, a nő, aki vissza akarja venni az irányítást saját élete felett.

Pedro Almodóvar első igazán nagy közönség- és szakmai sikert arató filmje az Asszonyok a teljes idegösszeomlás szélén volt, valósággal berobbant vele a köztudatba (hasonlóan sodródó és elementáris hősnőjéhez, Pepához). A lenyűgöző képi világú, vibráló stílusú alkotás számos rangos nemzetközi díjat nyert, az egyszerre érzéki, mulatságos és fájdalmas történetből szinte azonnal kultuszfilm lett, melyet újra és újra előveszünk, megnézünk, átélünk, idézünk, és végig nevetünk.

A musical ezt a sokszínű női- és embermesét dolgozza fel csodálatos, dinamikus zenével, pimaszul, érzékenyen, sok fájdalommal és rengeteg életerővel.

Szereplők
Pepa...................................................................................................... Szabó Nikolett
Ivan........................................................................................................ Illyés Ákos
Lucia, Ivan első felesége....................................................................... Széles Zita
Carlos, Lucia fia..................................................................................... Horváth Viktor
Candela................................................................................................. Kiss Eszter Júlia
Paulina, ügyvédnő................................................................................. Horváth Margit
Marisa.................................................................................................... Bach Zsófia m.v.
Sofia, a gondnok Pepa házában; Cristina, recepciós lány..................... Szabó Márta
Taxisofőr................................................................................................. Rák Zoltán
Rendező, Nyomozó................................................................................ Tóth Károly
Orvos, Főfelügyelő................................................................................. Horváth László Attila

Zenekar:

SZEGECZKI BENCE, TÓTH MARTIN, HORÁNYI TAMÁS, CSÁSZÁR ZOLTÁN/FARKAS BÁCS LEVENTE, CSÁSZÁR PÉTER, TAMÁS ATTILA

Alkotók
Díszlet- és jelmeztervező: ZÖLDY Z. GERGELY
Dramaturg: SZÉCSI BENCE
Koreográfus: BÓBIS LÁSZLÓ
Súgó: NAGY ERZSÉBET
Ügyelő: T-LAFOREST CSABA
Rendezőasszisztens: DEMETER ANNA
Rendező: TÁRNOKI MÁRK

Ajánlatunk


A tavalyi, elsöprő sikerű, telt házas est után 2026 nyarán ismét felejthetetlen élményre készül a közönség: az EDDA Művek visszatér a Margitszigeti Színház színpadára – ezúttal egy monumentális, szimfonikus hangzású koncerttel.

Egy miniszter pályafutásának csúcsa felé közelít, ugyanis reményei szerint az államfő hamarosan őt bízza meg kabinetváltással, egyúttal pedig megkapja miniszterelnöki kinevezését. Ám ember tervez... ugyanis barátja, Bouladon képviselő szokatlan kéréssel keresi meg: szeretné a miniszter feleségét egy hétre elvinni a Zöld-foki szigetekre, és ha ezt a kérését megtagadja, felfedi a miniszter féltve őrzött titkait. A miniszter megpróbálja megvesztegetni, sőt, még egy szexéhes csere nőt is felajánl. De, hogy mi lesz a történet vége, utazik-e Bouladon bárkivel a szigetekre, és lesz-e miniszterelnöki kinevezés, arra derüljön fény akkor, amikor megnézi ezt a kacagtató komédiát.

A karneváli események koronája minden évben a Margitszigeti Szabadtéri Színpad mesés környezetében bemutatott gálaműsor, a külföldi és hazai táncegyüttesek közel 300 művészének egyedülálló, közös műsora, ahol jelen lesznek a FolKid gyermekfesztivál kiemelkedő csoportjai is.

Ajánló


Magyar Nemzeti Táncegyüttes: A hűtlen feleség Bűnügyi táncdráma 70 perc

2026. július 3., péntek 20:00 (esőnap: július 5.) 2026. július 4., szombat 20:00 (esőnap: július 6.) A Margitszigeti Színház és…

W. Shakespeare: Macbeth (ford. Kállay Géza) SZFI vizsgaelőadás

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!