
OXFORD - a Szolnoki Szimfonikusok hangversenye
Műsor:
C.P.E. Bach: d-moll fuvolaverseny
Max Bruch: Kettősverseny hegedűre és brácsára
Haydn: 92. G-dúr szimfónia HOB I:92
több
Műsor:
C.P.E. Bach: d-moll fuvolaverseny
Max Bruch: Kettősverseny hegedűre és brácsára
Haydn: 92. G-dúr szimfónia HOB I:92
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. április 30. szerda, 19:00
Közreműködik:
Sangeun Han - fuvola
Erwin Eungsoo Kim - hegedű
Ohhyun Kwon - brácsa
Vezényel:
Fan Ting
C.P.E. Bach D-moll fuvolaversenye valószínűleg az 1740-es évek elején született, amikor a még szárnyait bontogató, ifjú zeneszerző II. Frigyes porosz király udvarában dolgozott. Az uralkodó szenvedélyes fuvolista volt, így különösen kedvelte a fuvolára írt műveket. A barokk és a klasszikus zene határán mozgó, érzelmi mélységgel és virtuóz dallamokkal teli versenymű egy korábbi, csembalóra írt szerzemény átirata lehet. C.P.E. Bach ugyanis számos művét több különböző hangszerelésben is közreadta, hogy minél szélesebb közönség számára elérhető legyen.
Max Bruch Kettősversenye hegedűre és brácsára (Op. 88) 1911-ben készült, a zeneszerző késői alkotói korszakában. Bruch akkoriban a romantikus zene hagyományait követte, annak ellenére, hogy a zenei világ már a modernizmus felé fordult, és zenéje egyre kevésbé kapott figyelmet. Bruch azonban mindvégig hű maradt a saját dallamos, érzelemdús zenei nyelvéhez. A kompozíció mindkét hangszer karakterét és hangszínét egyformán kiemeli, ugyanakkor hangsúlyozza a két hangszer közötti párbeszédet.
Joseph Haydn 92. G-dúr szimfóniája (Hob. I:92), más néven Oxford-szimfónia a klasszikus szimfonikus zene egyik mesterműve. A mű 1789-ben született, és Haydn egyik utolsó „párizsi szimfóniájának” tekinthető, bár címét 1791-es bemutatójának helyszínéről kapta. A Oxfordi Egyetem díszdoktori címmel tüntette ki a szerzőt, aki a ceremónián ezt a darabot vezényelte. A mű tökéletesen tükrözi Haydn humorát és kreativitását, tele van váratlan fordulatokkal és elegáns zeneszerzői ötletekkel.
A világ egyik leghíresebb Grimm-meséjéből készült táncjáték a budapesti ősbemutató óta nemcsak itthon, hanem külföldön is hatalmas népszerűségre tett szert, az elmúlt 20 évben három kontinenst meghódítva bejárta a világot.
A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.
Dumaszínház est
Poirot nyomozó kényelmes hazaútra vágyik a legendás, káprázatos Orient Expresszen. Csakhogy az előkelő útitársak között akad valaki, aki nagyon gyanús.…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!