Jegyvásárlás

Program


Strauss 200
2

Strauss 200

Strauss 200

Győri Filharmonikus Zenekar

Műsor:

Közreműködik:

Nathalie Peña Comas - szoprán
Mario Hossen – hegedű

Vezényel: Martin Sieghart

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Friday, November 21 2025 7:00PM

A 2025-ös esztendőben ifj. Johann Strauss-ra emlékezik a zenei világ: a Strauss-család legjelentősebb alakja, Bécs felülmúlhatatlanul gazdag zenetörténetének egyik legmeghatározóbb muzsikusa, az emberiséget megannyi szívhez szóló melódiával megajándékozó „keringőkirály” 200 éve született. A Győri Filharmonikus Zenekar mosonmagyaróvári koncertjének műsora egyszerre tiszteleg a mester bicentenáriuma előtt, és a császárváros varázslatos zenei miliőjét felidézve kínál a kortársak és az utódok, Josef Strauss, Gounod és a nagy hegedűs, a 150 éve született Fritz Kreisler műveivel tartalmas szórakozást a zenebarátoknak. Az est sztárvendégei a 2024-es genfi énekverseny győztese, a kivételes tehetségű szoprán, Nathalie Peña Comas és a nemzetközi hírű hegedűvirtuóz, Mario Hossen lesznek, a zenekart állandó vendégművésze, Martin Sieghart dirigálja.

Műsor:

J. Strauss, ifj.: Az erdő mestere, nyitány (Waldmeister nyitány)
J. Strauss, ifj.: Die Zeitlose, francia polka op. 302
J. Strauss, ifj.: Szaffi dala - A cigány báró
J. Strauss, ifj.: Császárkeringő, op.437
Lehár F.: Vilja-dal - A vígözvegy
F. Kreisler-dalok: Szép rozmaring; Szerelmi bánat; Szerelmi öröm
J. Strauss, ifj.: Intermezzo - Ezer és egy éjszaka

***

J. Strauss: Szférák zenéje - keringő, op. 235
J. Strauss, ifj.: Mein Herr Marquis - A denevér
F. Kreisler: Bécsi capriccio, Op. 2
J. Strauss: Aquarellen, keringő op. 258
J. Strauss, ifj.: Csárdás - A denevér
J. Strauss, ifj.: Champagner-Polka, op. 211

Our offer


Paul és Corie friss házasok, a fiú konzervatív, ambiciózus ügyvéd, a lány romantikus és igazi szabad lélek. Az első, tökéletes közös lakást ő találta egy régi ház legfelső emeletén, ahol senki sem zavarhatja őket. Vagy ez csak illúzió? Kacagtatóan fordulatos, vérre menő játszmák kezdődnek azért, hogy mindketten otthon érezhessék magukat közös életükben.

After years of tremendous success, on October 16, 2026, world-renowned violinist and conductor André Rieu will once again return to the stage of the MVM Dome!

Suggestions


A Lili bárónő igazi, szívet melengető színházi élmény, amely generációkat köt össze. Könnyed, elegáns és szórakoztató – egy valódi operettcsemege.

Wayne Eagling – Tamás Solymosi / Pyotr Ilyich Tchaikovsky THE NUTCRACKER Fairy-tale ballet in two acts

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.