Jegyvásárlás

Program


Ünnepi hangverseny Sir Karl Jenkins 75. születésnapja alkalmából

Ünnepi hangverseny Sir Karl Jenkins 75. születésnapja alkalmából

Sir Karl Jenkinst, a világon legtöbbet játszott kortárs zeneszerzőt, régi barátság fűzi a MÁV Szimfonikus Zenekarhoz. 2011. júniusában mutatták be a kantátáját a Müpában, amelyet Arany János A walesi bárdok című balladájára komponált, a MÁV Szimfonikusok, valamint több mint száz fős vegyeskar közreműködésével.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. június 28. péntek, 19:30

MŰSOR:
Karl Jenkins: Palladio
Karl Jenkins: Over the Stone
Karl Jenkins: A walesi bárdok – zárókorál
Karl Jenkins: Glória
Karl Jenkins: Benedictus

KÖZREMŰKÖDIK:
Kertesi Ingrid – szoprán
Felletár Melinda – hárfa
Bábel Klára – hárfa
Debreceni Kodály Kórus
Arcadelt Kórus – Kisvárda
Budapesti Lantos Kórus
Huszics Vendel Kórus – Sárbogárd
Prelude Kórus – Budapest

VEZÉNYEL:
Sir Karl Jenkins, Dénes István
 

Sir Karl Jenkinst, a világon legtöbbet játszott kortárs zeneszerzőt, régi barátság fűzi a MÁV Szimfonikus Zenekarhoz. 2011. júniusában mutatták be a kantátáját a Müpában, amelyet Arany János A walesi bárdok című balladájára komponált, a MÁV Szimfonikusok, valamint több mint száz fős vegyeskar közreműködésével. Az ősbemutatón a száz válogatott magyar kórusénekest és mintegy félszáz walesi, illetve angol énekest, valamint a MÁV Szimfonikus Zenekart a szerző vezényelte. A II. Erzsébet brit királynő születésnapja alkalmából 2015-ben lovaggá ütött Sir Karl Jenkins, 2019. júniusában újra Budapestre látogat, hogy a MÁV zenekar felkérésére, a legismertebb műveiből összeállított koncerttel ünnepelje 75. születésnapját. Az Egyesült Királyságban megjelenő Classic FM komolyzenei magazin által évente készített felmérések szerint, Karl Jenkins már jó ideje a világon legtöbbet játszott kortárs zeneszerző. Zenéjének sajátosan egyedi hangzása merészen átlépi a szigorúan értelmezett stílushatárokat, műveiben felfedezhetőek pályafutása kezdeti korszakának jazz-rockos elemei éppúgy, mint a későbbi Adiemus-albumok jellegzetesen crossoveres hangulata. Jenkins zenéje sok helyütt valósággal visszacsalogatta a fiatalabb korosztályokat a koncerttermekbe, és alig telik el nap, hogy valahol a világon ne játszanák valamelyik művét. A 70-es évek Montreux-i Jazzfesztiváljainak üstököse zenéjében hatásosan elegyíti a klasszikus és könnyűzenei megoldásokat, az eredmény pedig egy rendkívül élvezhető, szerethető muzsika, amelynek harmonikus, tiszta dallamvilága, valamint fúvósok és ütősök valóságos hadát felvonultató izgalmas ritmusai szinte magával ragadják a hallgatóságot, amely a budapesti világpremier alkalmával felállva, szűnni nem akaró tapssal ünnepelte az Arany-mű ihlette nagyívű alkotást, mely a magyar és a walesi történelem ismert mártírjainak és névtelen szabadsághőseinek kíván emléket állítani.

Ajánlatunk


Improvizációs játék önmagunkról Ízelítő kapcsolataink hétköznapjaiból.

A Jó estét nyár, jó estét szerelem a magyar zenés színházi irodalom egyik legkülönlegesebb, egyben legsikeresebb darabja. Ősbemutatója óta igazi klasszikussá vált, ami nem is csoda: egyszerre elgondolkodtató, kritikus látlelet a társadalmi álszentségről s az emberi hiszékenységről, ugyanakkor szórakoztató, szellemes, fordulatos, slágerekben gazdag zenés mű is.

Ajánló


Alan Turing, avagy "egy rejtett zseni élete" című előadás arra tesz kísérletet, hogy más szemszögből, közel hozva Turing alakját a…

Ezen az estén az író a színész testét ölti magára.

Három nő és három férfi, ez egy szextett – bár a szerepek meglepően cserélődnek ezen a viharos éjszakán. Eleinte minden…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!