Jegyvásárlás

Program


Hangforrás bérlet

Hangforrás bérlet

Hangforrás bérlet I. Közreműködők: a Miskolci Szimfonikus Zenekar ütősei és kürtkvartettje. Vezényel: Gál Tamás.
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. március 30. csütörtök, 19:00

Műsor: 
Nishimura: Ketiak – ütőkre
Hübler: Hangversenydarab négy kürtre és zenekarra
Bartók: Zene húros hangszerekre, ütőkre és cselesztára

Vezényel: 
Gál Tamás

Közreműködők: 
a Miskolci Szimfonikus Zenekar ütősei és kürtkvartettje

Immár a Miskolci Szimfonikus Zenekar műsorán hallható Bartók Béla hangszeres magnum opusa: a Zene húros hangszerekre, ütőkre és cselesztára (1936). Hasonlóan a pár évvel korábbi Cantata profanához, úgyszólván kinyilatkoztatás értékű Bartók-kompozícióról beszélhetünk a Zene… vonatkozásában is. E korszakalkotó darab lényegében máig nyitott könyv maradt az értelmezés egyéni kísérletei számára; egynémely pillanata szinte oly titokzatosan sokatmondó, akárcsak Mona Lisa mosolya. Tételeinek egymásutánjában mintha a négy európai őselem – föld, tűz, víz és levegő ‒ hangzó „megtestesüléseiként” születne világteljesség (ebben a sorrendben). Közülük a harmadik a bartóki éjszaka-poézis egyik legmegragadóbb foglalata. S tételpárjai révén egymás szomszédjaként nyílnak meg a műben titkos, ősi tudások mély kútjai, majd az eszményi jövő víziója is ‒ utóbbi mintegy az ünneplő, körtáncban egyesülő emberiség álomképeként. Mindez pedig valóságosan beethoveni hevülettel, sőt nem csekély mértékben a nagy előd iránti tiszteletadásként nyer megfogalmazást.

S ahogyan a Bartók-mű szerkezetének alapját eltérő karakterű, de összetartozó világú tételpárok alkotják, ugyanúgy a hangverseny egésze is hangszínek és stílusok dinamikus ellentéteire, valamint összhangjára épül. Tekintve, hogy az ütősök jelentősége kiemelt a Bartók-mű előadói gárdájában, a koncertműsort egy kizárólag számukra írt darab: a kortárs japán Akira Nishimura alkotása (1979) is kiegészíti. S az „egyensúly” ‒ vagy inkább a teljesség ‒ kedvéért a fúvósok szintúgy előkelő szerephez juthatnak Robert Schumann négy kürtre és nagyzenekarra írott romantikus Hangversenydarabjában (1849), főként annak szólistáiként (akik a Miskolci Szimfonikus Zenekar kürtművészei lesznek). A Hangforrás bérlet nyitó koncertje a szezon egyik legszínesebb és legígéretesebb eseményének tűnhet!

Ajánlatunk


Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva nagybátyja, Koppány is tömegeket gyűjt maga köré. István külföldi támogatással megszilárdíthatja a pozícióját, de a véres összecsapás elkerülhetetlen.

Frank Wildhorn musicalje és Homonnay Zsolt rendezése a nő örök, csábító szenvedélyességét, a férfi és a nő ösztönös és csillapíthatatlan vonzalmát tárja a közönség elé, 21. századi, extravagáns környezetben.

Fellegi Anna - ének Budapesti Akadémiai Kórustrásaság (karigazgató: Balassa Ildikó) ARLtistic Dance Company (koreográfus: Albert Réka Lilla) Budafoki Dohnányi Zenekar vezényel: Guido Mancusi

Ajánló


Az Anconai szerelmesek kacagtatóan fordulatos, kedvesen pikáns, szellemes, zenés összekacsintás a hetvenes évek olasz slágereivel. Szerelem, slágerek, tánc, gegek, csipetnyi…

A történet két szélhámosról szól: Lawrence úriember, akiről könnyen elhisszük, hogy nemesi sarj, egy száműzött uralkodó; Freddy Benson azonban kisstílű.…

40 évvel első szegedi előadása után visszatér az István, a király!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!