A bomlás üzenete
Nagy László himnusz(ok) minden időben
koncertszínház
Nagy László himnusz(ok) minden időben
koncertszínház
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Friday, March 06 2026 7:00PM
“A nomád nemzedék több korosztály szellemi összekapcsolódására épül; részesei halottaink, utódaink, földművesek, mérnökök, diákok, művészek, tudósok, kétkezi munkások egyaránt. A hagyományozódás eme atomkori, nagyvárosi változatát és fiatal hangadóit Nagy László mindenben támogatta és segítette. Eljárt koncertjeikre, ott ült táncházaikban, szövegeket fordított, verset írt népdalénekeshez, táncbéli táncszókat táncegyütteseknek, hosszasan sorolhatnánk a szeretet gesztusait.”
Ekképpen emlékezett Kiss Ferenc zeneszerző Nagy Lászlóra és a hetvenes évekre, néhány évvel halála előtt... Ő és Sebő a nomád nemzedék alapító generációja, legendás zenekaraik a Sebő Együttes, a Kolinda, a Vízöntő versmegzenésítéseiből válogat műsorunk, átdolgozva és újraélve azokat.
Mert ez a fontos: a megélés! Nem nosztalgiázni hívjuk hát a közönséget, sokkal inkább feleleveníteni egy példás korszakát a magyar értelmiségnek, midőn kivételes szubkultúrát teremtett a Kárpát-medence népi kultúrájának felfedezése; kinek megismerése, kinek művelése. Társművészek sokasága gyűlt össze a táncházmozgalom védőernyője alatt, lelt menedékre, s szellemi táplálékra nehéz időkben.
Ránk fér a közös emlékezés és újrahasznosítás, mert az idők ma sem könnyebbek - ez a Bomlás üzenete a mának: gondoskodnunk kell egymásról!
Üvegesedni villámverte kő gyanánt
nem érdemes, legyél, ha lehet, párna.
Őrülten átnyúlni idegen körökbe, kár,
megtiport körmödet esküre nyújtsd fel: soha.
Pörölni, háborodottan dörögni: soha.
Döngicsélj, a glóriád is lépesméz lesz.
Ideged kibékül, ellentét megédesül,
sündisznó-kínok fészke nem lesz a gyomrod.
Netán, ha titkolt szégyene volnál hazádnak:
epe helyett selyemfátylat okádva fia lehetsz.
Eljátsszák:
Novák Péter - énekek, versek, szövegek
valamint
Mizsei Zoltán - billentyűsök
Ágoston Béla - fúvósok és pengetősök
László Farkas - ütősök
Az előadás a műfajtól megszokott módon nincs híján humornak, játékosságnak, A mosoly országa a kibékíthetetlen világnézeti ellentétek, kulturális és társadalmi különbségek komoly kérdéseit járja körül, és ez a világ első operettje, mely nem vidám végkifejlettel zárul.
Among the most compelling highlights of the renewed Citadel is the exhibition The Bastion of Liberty.
Giuseppe Verdi LA TRAVIATA Opera in two parts, three acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
2026. július 31. péntek 20:00 (esőnap: augusztus 2.) 2026. augusztus 1., szombat 20:00 (esőnap: augusztus 3.)
Varázslatos, szenvedélyes éjszaka – a Vámpírok bálja lenyűgöző látványvilággal, felejthetetlen dallamokkal rabul ejt és örök élményt nyújt.
Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.