
A magyar grafika... - Révész Emese művészettörténész előadása: Kondor Béla
A magyar grafika nagy generációja a hatvanas években
Dr. Révész Emese művészettörténész, egyetemi docens előadás-sorozata
A magyar grafika nagy generációja a hatvanas években
Dr. Révész Emese művészettörténész, egyetemi docens előadás-sorozata
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. szeptember 16. szerda, 18:30
A magyar grafika... - Révész Emese művészettörténész előadása: Kondor Béla
Az 1960-as évek a magyar művészi grafika virágkora volt. A klasszikus grafikai technikákat kiválóan ismerő mesterek léptek színre, a hazai és nemzetközi színtéren egyaránt sikereket aratva mívesen megformált rézkarcokkal, linómetszetekkel és litográfiákkal. Szürreális, szimbolista kompozícióikat részletgazdag, figuratív, elbeszélő előadásmód jellemezte. A művészi grafika és könyvillusztráció kibontakozását a Kádár-kori állami mecenatúra intézményrendszere is felkarolta és segítette. Az előadás-sorozat a korszak jelentős grafikai életműveibe enged bepillantást, Kondor Béla, Gross Arnold, Rékassy Csaba és Würtz Ádám művészetét bemutatva. Olyan terület ez, amely napjainkban került ismét a műkedvelők és gyűjtők figyelmének középpontjába.
Apokalipszis most – Kondor Béla grafikai művészete
Kondor Béla nemzedéke legnagyobb hatású képalkotója volt, ahogy egy méltatója fogalmazott: „igazi tragikus zseni”. Képi univerzumának részleteit elsősorban rézkarcain dolgozta ki. Stílusának legfőbb sajátossága a régi és új, magasztos és démoni, klasszikus és groteszk egyéni ötvözete volt. Dürer örökségének feltámasztása a szputnyikok árnyékában.
További előadások:
2020. október 7., szerda
A művészet kertje – Gross Arnold rézkarcai
2020. november 12., csütörtök
A labirintus menedéke – Rékassy Csaba művészete
2020.december 2., szerda
Groteszk szépség – Würtz Ádám grafikai művészete
Rostand Cyrano-jából Martin Crimp brit drámaíró írt szabad adaptációt, amelynek ősbemutatóját James McAvoy-jal a főszerepben a londoni Playhouse Theatre-ben tartották 2019-ben. A többszörös díjnyertes előadást Jamie Lloyd rendezte. Ezt a feldolgozást a magyar közönség először a Budaörsi Latinovits Színház előadásában láthatja.
„Egy mindenkiért – mindenki egyért!” - ki ne ismerné Athos, Porthos, Aramis és az ifjú D’Artagnan történetét? A muskétások kalandjai azonban most vadonatúj feldolgozásban ragadják magukkal a közönséget a Szegedi Szabadtéri Játékok következő, saját produkciójában.
"Mindig valami bajba kerülnek, mindig történik velük valami hihetetlen, kiszámíthatatlan, és mindig elrontják valahogy.”- vélekedik Mona, Alex és Simon párosáról két évvel a Legénybúcsú történései után. Főhőseinknek ezúttal ki sem kell lépniük rendelőjük falai közül, hogy valós és vélt ismerősök, kollégák és rokonok látogatásai tegyék még izgalmasabbá az Alex esküvőjét megelőző pillanatokat.
Élje át egy különleges estét, amelyet napjaink egyik legnagyobb zenei ikonja ihletett! Készüljön fel egy lenyűgöző show-ra a világszerte elismert…
A Tóth Vera Band idén nyáron először egy különleges szabadtéri koncerttel készül a Várkert Bazár Öntőház udvarán július 4-én 20…
FŐPRÓBA Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni, K. 527 vezényel és rendezi: Fischer Iván
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!