Jegyvásárlás

Program


Alexander Melnyikov és a Cuarteto Casals / 2 ( Beethoven plusz )

Alexander Melnyikov és a Cuarteto Casals / 2 ( Beethoven plusz )

A Cuarteto Casals vonósnégyes partnere a Zeneakadémián a régizene-specialistaként is ismert Alexander Melnyikov orosz zongoraművész, aki Beethoven egyik utolsó zongoraszonátája mellett Sosztakovics Bach-hatásokra támaszkodó 24 prelúdium és fúga című sorozatának részleteit is megszólaltatja.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. október 3. szombat, 19:00

Sosztakovics: 11. (f-moll) vonósnégyes, op. 122
Beethoven: 30. (E-dúr) zongoraszonáta, op. 109
SZÜNET
Sosztakovics: G-dúr prelúdium és fúga, op. 87/3
Sosztakovics: e-moll prelúdium és fúga, op. 87/4
Beethoven: 12. (Esz-dúr) vonósnégyes, op. 127

Alexander Melnyikov (zongora)
Cuarteto Casals: Vera Martínez Mehner, Abel Tomàs Realp (hegedű), Jonathan Brown (brácsa), Arnau Tomàs Realp (cselló)

Sosztakovicsra jelentős hatást gyakorolt Bach és Beethoven életműve. Az orosz zeneszerző Beethoventől leshette el például, hogy miként lehetséges egy-egy karakteres, rövid motívum variációiból, fejlesztéséből kialakítani akár egy többtételes kompozíciót is. Utolsó műveiben különösen erős a kései Beethoven-stílus hatása. Az 1966-ban írt f-moll vonósnégyesében a műfaj klasszikus keretei helyett rövid tételek szvitszerű füzérével kísérletezett, ugyanúgy, mint Beethoven kvartettjeinek utolsó sorozatában. E művek avatott előadója az 1997-ben Madridban alapított Casals Vonósnégyes. A Cuarteto Casals 2018-ban indította el egy Beethoven-sorozat CD-re rögzítését, s nem véletlen az sem, hogy Beethoven összes kvartettjét műsorára tűzte azon az Európa, Ázsia és Latin-Amerika nagyvárosait érintő koncertturnén is, mellyel az együttes fennállásának 20. évfordulóját ünnepelték.

Ajánlatunk


Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

A két nagysikerű könyv szerzőjének egész estét betöltő estje, ahol minden a generációkról fog szólni, szóban és esetenként zenében is.

Művészetek Háza Gödöllő Helyszín: Parkszínpad (szabadtéri színpad) Esemény kezdése: 2024. 05. 05. (vasárnap) 11.00 és 2024.05.12. (vasárnap) 11.00

Ajánló


Képesek-e arra a hangok, hogy megidézzék egy város látványát, hangulatát, az atmoszférát, amelyet a hely szelleme sugároz? Respighi Róma-triptichonja képes…

A 2023|2024-es évad egy magyarországi bemutatóval indul, Tena Štivičić kortárs horvát drámaírónő 3tél című díjnyertes darabjával Alföldi Róbert rendezésében.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!