Jegyvásárlás

program


Békéről, életről, halálról...- a Magyar Nemzeti Férfikar és a Danubia Zenekar közös koncertje
4

Békéről, életről, halálról...- a Magyar Nemzeti Férfikar és a Danubia Zenekar közös koncertje

A Magyar Nemzeti Férfikar a húsvét nyitányát jelentő virágvasárnap egy különleges koncerttel készül a Danubia Zenekar közreműködésével, amely a béke, az élet és a halál misztériumát járja körül.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Søndag, 13. April 2025 18:00

A koncert első felében kiemelkedő 20. századi zeneszerzők – Ambrož Čopi, Francis Poulenc és Arvo Pärt – egyházzenei művei csendülnek fel: egy dicsőítő Mária-ének után Assisi Szent Ferenc élettel teli imái a szent egyszerűséget és az élet szeretetét idézik meg, fohászkodva békéért és irgalomért.
Ezt követően az angolszász háborús zeneirodalom két különleges darabját mutatják be: míg Samuel Barber kompozíciója alapvetően a frontról tudósít, addig Britten által feldolgozott klasszikus ballada árulásról, szerelemről és végzetről mesél, és amely ilyenképp háborús kontextusban is értelmezhető.
A hangverseny második felében két Erkel-díjas, kortárs magyar zeneszerző, Dobszay-Meskó Ilona és Horváth Márton Levente kompozíciói szólalnak meg a Danubia Zenekar közreműködésével.
A zeneszerzők közös pontja, hogy az elhangzó szerzeményeiket 2022-ben nagy költőinkre, Petőfi Sándorra és Pilinszky Jánosra emlékezve, kifejezetten a Magyar Nemzeti Férfikar számára írták.
Az est folyamán ősbemutatóként hangzik el Dobszay-Meskó Ilona Pilinszky János versére írt Egyenes labirintus című műve, amely a költő belső feszültségét és metafizikai mélységét ragadja meg, megmutatva a labirintus egyenes útját, amely a sorsszerűség és a transzcendencia határán egyensúlyoz.
A hangverseny másik különlegessége Dobszay-Meskó Ilona Missa „Da Pacem” vagyis „Békemise” című nagyívű oratóriuma, amelynek férfikari tételei egy korábbi orgonaváltozat bemutatása után most először szólalnak meg nagyzenekari kísérettel.
A Magyar Nemzeti Férfikar küldetésének tekinti a kortárs zene ápolását illetve kifejezetten a számunkra íródott kortárs magyar zeneművek nagyközönség előtti bemutatását. A világ zajos eseményei közt a művészi és emberi értékekért való kiállást pedig alapvető kötelességének érzi a kar.

Közreműködik:
Sáfár Orsolya (szoprán), Decsi András (tenor), a Magyar Nemzeti Férfikar szólistái, Nagy László Adrián (zongora, orgona), Danubia Zenekar
Vezényel: Riederauer Richárd
Műsorvezető: Jeney Erzsébet

Koncertfotó: Posztós János
Arculati fotók: Raffay Zsófia

Támogató a MMA, MMA MMKI, NKA és a Pesti Vigadó.

Aktuelt


Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon is emberi tulajdonságokkal felruházott - macskái. Eltáncolják és eldalolják életüket.

Amilyen lebilincselő olvasmány Agatha Christie regénye, éppolyan élvezetes a friss színpadi változat, amelyet a Kecskeméti Nemzeti Színház mutat be először magyarul.

A Mágnás Miska a magyar operettirodalom egyik legsikeresebb műve, mely újra és újra repertoárra kerül zenés és prózai színházakban egyaránt. Ez egyrészt szatirikus, mulatságos történetének köszönhető, másrészt Szirmai Albert és Gábor Andor olyan pompás, örökzöld számainak, mint például A nő szívét ki ismeri, az Úgy szeretnék boldog lenni vagy a Cintányéros cudar világ.

PÅ PLAKATEN


Mozart csillapíthatatlanul szerelmes volt az életbe. Jöhetett minden, ami „bűnös”: bor, kártya, biliárd. Szenvedélye a zenei ornamentikákban is kifejeződött: burjánzó…

Pietro Mascagni HÚSVÉT MASCAGNIVAL (MESSA DI GLORIA / PARASZTBECSÜLET) Koncertszerű előadások magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal

1965. június 13-án nyerte meg Kovács Kati a KI MIT TUD? -ot. Ezt a jubileumot ünneplendő 60 évvel később ugyanazon…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.