Jegyvásárlás

Program


BENCS zenés esték - Kortárs zenei est Kerek Gáborral

BENCS zenés esték - Kortárs zenei est Kerek Gáborral

Kortárs zenei est Kerek Gáborral - A hallgatható kortárs zene

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 21. kedd, 17:30

BENCS zenés estek - Kortárs zenei est Kerek Gáborral

Zenés beszélgetés

Több hallgatható, befogadható és vidám XXI. századik „komolyzene” csendül majd fel az est folyamán. És nem kizárólag csak zene, hanem zeneszerzői műhelytitkok is feltárulnak majd az érdeklődő közönség előtt.

Milyen a mai „komoly” zene? Kérdezzük majd ezt is többek között Kerek Gábor Közeledő zeneszerzőtől, aki a 2020. szeptember 15-én megrendezésre kerülő zenés este vendége lesz. Mert valljuk be őszintén, ha azt halljuk, hogy XXI. századi kortárs zene, akkor mindjárt arra asszociálunk, hogy valami elvontat, valami hallgathatatlant, nehezen befogadhatót fogunk kapni, ezért eleve elhatárolódunk ettől a műfajtól. A Bencs villában megrendezésre kerülő zeneszerzői esten viszont pont ennek az ellenkezőjét kapja az, aki ellátogat, és meghallgatja Kerek Gábor Közeledő műveit. Több hallgatható, befogadható és vidám XXI. századi „komolyzene” csendül majd fel az est folyamán. És nem kizárólag csak zene, hanem zeneszerzői műhelytitkok is feltárulnak majd az érdeklődő közönség előtt.

Kerek Gábor Közeledő Ózdon született és nőtt fel, 1 fiatalember (Kerek Csombor) édesapja.

Blockflöte és fagott művész-, tanár, fúvószenekari karnagy, aktív zeneszerző, 1993 óta a Kazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola tanára, 2012 óta intézményvezetője. Folyamatosan kapja a felkéréseket művészeti iskoláktól, együttesektől, zenekaroktól. Művei rendszeresen jelen vannak a komolyzenei élet hazai és nemzetközi koncertjein, bemutatóinak száma országszerte éves szinten több, mint 10 mű.

2014-ben nemzetközi operaversenyt nyert Parody c. operájával, amit az Erkel Színházban 2015-ben fergeteges sikerrel be is mutattak.

Tagja az Artisjus Szerzői Jogvédő Hivatal Egyesületének, a Magyar Zeneszerzők Egyesületének, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének.

"Zenészként és növendékeivel tanárként is állandó résztvevője a régió kulturális életének. Szóló hangszerjátékosként és kamaraegyüttesek tagjaként is rendszeresen muzsikál az ország különböző helyszínein. Sikerei ellenére megmaradt dolgos, hétköznapi embernek. Hihetetlen teherbírással végez fizikai és szellemi tevékenységet egyaránt. Az egyik legérdekesebb, legsokoldalúbb, legjószívűbb, legodaadóbb ember, akit ismerek." (Tamás Attila, a Vikár Sándor Zeneiskola igazgatója)

Ajánlatunk


1958, nyara – Éktelen drága gyémántot hoznak a Minneapolis City Bankba. Egy notórius fegyenc megszökteti magát, hogy lecsapjon a kőre, közben beszáll mellé a kretén haverja, a szélhámos csaja, meg egy... karbantartó. Elcserélt személyazonosságok, titkolt tervek, szerelmi háromszögek, és egy város, ahol lassan a díszpolgár is gengszter. Ludwig herceg gyémántja pedig csak arra vár, hogy valaki, végre, lopja már el.

Boris Eifman / ifj. Johann Strauss A PYGMALION-HATÁS Balett két felvonásban

Megérkezett Pottyondy Edina új estje, a Démonok és hormonok. Terápiás stand up a körülöttünk élő és a bennünk lakó démonokról. Terápia, démonok, hormonok, Pottyondy... Mit érez ha ezeket hallja?

Ajánló


Három nő és három férfi, ez egy szextett – bár a szerepek meglepően cserélődnek ezen a viharos éjszakán. Eleinte minden…

Antoine de Saint-Exupéry regénye alapján színpadra alkalmazta és a koreográfiát készítette: Herczeg-Takács Judit

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!