Jegyvásárlás

Program


Blixen bárónő szerelmei

Blixen bárónő szerelmei

Nils Peter Juel Larsen: Blixen bárónő szerelmei
Játék egy részben
Fordította: Kertész Judit

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sunday, April 20 2014 7:00PM

Magyarországon Karen Blixen népszerű, regényeit nem könnyű beszerezni. Pedig Kertész Judit kiváló fordításában valódi élvezet a Hét fantasztikus történet, A sors anekdotái, vagy a Téli regék olvasása. És akkor még nem említettük a Volt egy farmom Afrikában-t, amelynek filmváltozata világszerte ismertté tette ezt a különös asszonyt. Úgy hírlik, hogy Hemingway, mikor megkapta a Nobel-díjat, azt mondta, Blixen jobban megérdemelte volna. De Karen Blixen - a férje után Blixen bárónő - soha nem kapta meg. Mindig úgynevezett megosztó személyiség volt, de most, mikor már csak a művei vannak velünk, végül elfoglalhatja helyét a legnagyobbak között. Ezt a célt szolgálja ez az előadás is, mely Blixen életének különös eseményeit eleveníti meg.

Nils Peter Juel Larsen (1942-), aki ismert rádiós dokumentarista és író, hiteles, első kézből megismert történetet mesél el. Igazi játék irodalomról, színházról, érzésekről, világokról, tehetségről, szenvedélyről. És mindez kiváló színészekkel egy stúdiószínházi szalonban.

Eredeti dán színdarabot professzionális magyar színházban még nem mutattak be. Filmekből készültek előadások, (Ünnep) regény dramatizálások is előfordultak (Jame Teller: Semmi), de eredeti dán színdarab, melynek ez a legelső előadása, tehát világpremierje – még nem került színre Magyarországon.

Zene: Varga Judit
Munkatárs: Kiskádi Judit

Our offer


A háború mindent elvett tőlük – az otthonukat, a családjukat, a gyermekkorukat. Bandába verődve, éhesen és fázva járják az utcákat, hogy valahogy túléljenek. Mégis kapaszkodnak az életbe.

Mikó Csaba és Závada Péter komédiája, a Takarásban egyszerre színházi kulisszák mögötti vallomás és őszinte párkapcsolati tragikomédia. A darab a próbatermek, öltözők és pszichológusi rendelők intim terében játszódik, ahol a Három nővér körüli szereposztási küzdelmek hamar személyes drámává, barátságok és házasságok széthullásává, kínosan őszinte önvizsgálattá alakulnak.

Suggestions


A Fővárosi Nagycirkusz és a Kazanyi Állami Cirkusz közös produkciója, a MIRÁZS, a magyar és közép-ázsiai őstörténet legendás világába repíti…

Kapunyitás: 19 óra Koncertkezdés: 20:00 Kérjük, ne vásároljatok jegyeket megbízhatatlan forrásból, mert azok jó eséllyel lehetnek hamisak, érvénytelenek!

Megható, humoros és inspiráló igaz történet barátságról, összetartásról, és arról, hogy néha a legmerészebb ötletek hoznak valódi változást.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.