Jegyvásárlás

Program


DUNA SZIMFONIKUS ZENEKAR - BORÚRA DERŰ

DUNA SZIMFONIKUS ZENEKAR - BORÚRA DERŰ

Csalog Gábor – zongora
Vezényel: Kovács János
Műsorvezető: Zelinka Tamás

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. november 8. péntek, 19:00

Borúra derű
2019. november 8. (péntek) 19:00
Duna Palota - Színházterem (1051 Budapest, Zrínyi u. 5.)

Brahms: Tragikus nyitány, op.81
Bartók: 3. zongoraverseny
Dvořák: 6. (D-dúr) szimfónia, op.60

Közreműködik: Csalog Gábor – zongora
Vezényel: Kovács János
Műsorvezető: Zelinka Tamás

1880 nyarán Johannes Brahms (1833-1897) egy időben dolgozott az Akadémiai ünnepi nyitányon és a Tragikus nyitányon. A testvér-kompozíciók egymás ellentétpárjai lettek: a szerző jellemzése szerint az egyik nevet, a másik sír. A Tragikus nyitány nem kötődik konkrét színpadi műhöz, és nincsen meghatározott cselekménye, „programja” sem. Benne a zeneszerző csupán a tragikusat, mint olyant kívánta ábrázolni.

Bartók Béla (1881-1945) Amerikában, súlyos betegséggel és pénzügyi gondokkal küzdve, 1945 nyarán-kora őszén, élete utolsó hónapjaiban komponálta a 3. zongoraversenyt. A mű lassú tételének felirata – Adagio religioso, azaz vallásos adagio, Beethoven op. 132-es a-moll kvartettjének lassújára emlékeztet, amelynek Beethoven a „felgyógyult beteg hálaéneke líd hangnemben” alcímet adta. A tétel komponálásakor 1945 nyarán Bartók átmenetileg jobban érezte magát. Sajnos a sors másképp rendelkezett: a 3. zongoraverseny fináléjának utolsó 17 ütemét már Serly Tibor volt kénytelen befejezni...

Antonín Dvořák (1841-1904) cseh zeneszerzőt Richter János (Hans Richter) világhírű magyar származású karmester kérte meg 1880-ban, hogy írjon egy szimfóniát a Bécsi Filharmonikusok számára. Miután zongorán eljátszotta a karmesternek a teljes 6. szimfóniáját, kiderült, hogy „Richternek rendkívüli módon tetszik. Minden egyes tétel után átölelt.”

Csalog Gábor zongoraművész 1987 óta a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium kamarazene-tanára. 1993 óta a Könemann Music közreadója. 2001 óta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára. Magyarországon bemutatta Kurtág György és Ligeti György zongoraműveit.

Kovács János karmester 1976 óta a Magyar Állami Operaház tagja. 1987 és 1990 között az Operaház vezető karmestere, 2001-től Magyar Filharmóniai Társaság első karmestere, 2003-ban, illetve 2006-2007-ben a Operaház megbízott főzeneigazgatója, 2007 őszétől első karmestere. 2014 óta a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának állandó karmestere. Rendszeresen vezényel külföldön: 1992-től a Tokiói Filharmonikusok vendégkarmestere, 1998 óta első vendégkarmestere. Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas, Prima Primissima díjas, érdemes művész.

(Zelinka Tamás)

Ajánlatunk


félig mese félig musical 9-99 éves korig, két részben

„Háromfogásos gourmet menü” – jellemezte a Bachtrack kritikusa Paavo Järvi koncertjét, amelyen Sibelius, Tüür és Beethoven egy-egy darabját tűzte műsorra. A Grammy-díjas észt-amerikai karmester hasonlóan ínyenc programmal érkezik a BFZ-hez is.

A nemzetközi historikus régizenei előadópraxis egyik legjelentősebb képviselője, a világhírű holland csembaló-, orgonaművész és karmester, Ton Koopman idén októberben tölti be 80. életévét.

Ajánló


A legnagyobb slágerek Geszti Péter (és bolygónk) meghatározó korszakaiból, Rap+Az, zene+stand up, vidám időutazás, meglepő fordulatok, korszakos vendégek, és egyedülálló…

Brian Blade legendás amerikai jazzdobos (Chick Corea, Joshua Redman, Bill Frisell) Magyarországon is jól ismert, még popos körökben is az…

Fischer Ádám több mint fél évszázada kezdődött karmesteri pályája sokféle szálon kapcsolódik hazájához: a Rádiózenekar, az Operaház, a Müpa, az…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!