Jegyvásárlás

Program


Farsangi VerStandUp - Zoltán Áron a Vígszínház művészének estje

Farsangi VerStandUp - Zoltán Áron a Vígszínház művészének estje

Mi haszna a versnek? Miért éri meg az emberiségnek a költészet bonyolult jelenségét évezredek óta fenntartani? Annyi egyszerűbb, kellemesebb vagy látszólag hasznosabb dologgal foglalkozhatunk, miért olvasnánk verseket?  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. február 19. szerda, 18:00

Farsangi VerStandUp

Zoltán Áron a Vígszínház művészének estje

Mi haszna a versnek? Miért éri meg az emberiségnek a költészet bonyolult jelenségét évezredek óta fenntartani? Annyi egyszerűbb, kellemesebb vagy látszólag hasznosabb dologgal foglalkozhatunk, miért olvasnánk verseket? Áron közel tíz éve kutatja tudományos igényességgel, hogy miért hat rá különös erővel a lírai költészet. Kutatása részeként indította el VerShaker című YouTube-csatornáját és írta meg doktori disszertációját is. A VerStandUp a humor felszabadító erejével, és személyes történetek intimitásával segít minket eljutni a költészet értelméhez, miközben kortárs és kortalan verseket ismerhetünk meg, Áron hamisítatlan előadói stílusában. 

„A VerStandUp olyan, mintha elindulnánk egy hosszú képzeletbeli útra, ami időközben valóságossá válik. Valahol az úton összetalálkozunk magunkkal és másokkal, elbeszélgetünk magunkban arról, milyenek voltunk, vagyunk vagy lehettünk volna. Áron, mint egy jóbarát kísér minket végig, nem taszigál, csak irányt mutat, közben ízléses humorral elmond néhány érdekességet utunk állomásairól, mint például gyerekkor, anya, összetartozás, haza: Mind egy-egy állomás valahol. Aztán hirtelen tudatják velünk, hogy eltelt egy óra, mi észre sem vettük, olyan, mintha most indultunk volna el... Már nem tudjuk, honnan indultunk és hova érkeztünk meg, mert a lényeg: maga az utazás.” – Nagy Márk, a Radnóti Színház színművésze

Ajánlatunk


Zenés vígjáték két részben

1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer csak Kiss Manyi hangja töltötte be a teret: „Jaj de jó a habos sütemény…” Ugye, hogy ismerős? A szavakkal együtt rögtön bekúszik a dallam is. Eisemann darabja nem egy klasszikus operett, nincs hatalmas énekkara és tánckara. Amije viszont van, az a fülbemászó dallam és a magával ragadó történet Bán Sándor tenoristáról és az őt bálványozó bakfisokról.

Ajánló


Rumini újra a Magyar Színház színpadán! A tengerész-kalandregényekből jól ismert Rumini és társai ezúttal ismét nagy bajba keverednek: Ferrit-sziget gonosz…

A budapesti Néprajzi Múzeum a világ egyik legkorszerűbb etnográfiai intézménye.

zenés családi roadmovie 10-től 100 éves korig

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!