Jegyvásárlás

Program


Gardiner 80 – John Eliot Gardiner és az Angol Barokk Szólisták / Isabelle Faust és Antoine Tamestit

Gardiner 80 – John Eliot Gardiner és az Angol Barokk Szólisták / Isabelle Faust és Antoine Tamestit

Korunk egyik legnagyobb karmestere, Sir John Eliot Gardiner a historikus előadásmód területén olyan zeneszerzők specialistája, mint Monteverdi, Bach, Mozart, Beethoven, ugyanakkor „mindenevő” dirigens, aki modern hangszeres együtteseket is vezényel, s repertoárján megtaláljuk Schumann, Brahms, Berlioz, Massenet, Bizet, Ravel alkotásait is.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. január 14. szombat, 19:30

Élete három nagy műve a Monteverdi Kórus, az Angol Barokk Szólisták, valamint A Forradalom és Romantika Zenekarának megalapítása és vezetése. E három közül az Angol Barokk Szólisták kísérik el, hogy a karmester nyolcvanadik születésnapja örömére Haydnt és Mozartot játsszanak a Müpa közönségének.

John Eliot Gardinert korunk egyik meghatározó Bach-karmestereként tartják számon, de aki valaha is hallotta vezényletével Monteverdi Vespróját, Beethoven szimfóniáit vagy Brahms Német requiemjét, meggyőződhetett sokoldalúságáról. Muzsikálásának egyik fontos jellemzője az elmélyültség, egy másik azonban az energia és a kivételesen erős indulati tartalom. A modern instrumentumokon játszó Monteverdi Zenekar 1978-ban váltott át kópiahangszerekre - ettől számítjuk az egyszerre perfekt és szuggesztív tolmácsolásairól nevezetes Angol Barokk Szólisták működését. Mostani műsoruk egy kései Haydn- és egy érett Mozart-szimfónia kifinomultsága és szellemessége között kínálja Mozart felejthetetlenül költői hegedűs-brácsás sinfonia concertantéjának személyes hangú poézisét. A két szólista, a hegedűs Isabelle Faust és a brácsás Antoine Tamestit korunk legkiválóbb vonós játékosai közül való, művészi nagyságrendjük illik Gardineréhez, produkciójuktól pedig bízvást várhatjuk, hogy a kivételes alkotás minden gazdagságát és szépségét felszínre segíti.

Haydn: Esz-dúr szimfónia, Hob. I:84
Mozart: Esz-dúr sinfonia concertante hegedűre, brácsára és zenekarra, K. 364
Mozart: C-dúr („Linzi”) szimfónia, K. 425


Közreműködők:

hegedű: Isabelle Faust
brácsa: Antoine Tamestit

Ajánlatunk


Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a megfelelési kényszer és önmagunk vállalása, az önzés és a szerelem.

Megújult műsorral, új fellépőkkel térnek vissza az Illúzió Mesterei Mosonmagyaróvárra!

Az előadás a műfajtól megszokott módon nincs híján humornak, játékosságnak, A mosoly országa a kibékíthetetlen világnézeti ellentétek, kulturális és társadalmi különbségek komoly kérdéseit járja körül, és ez a világ első operettje, mely nem vidám végkifejlettel zárul.

Ajánló


Megérkezett Pottyondy Edina új estje, a Démonok és hormonok. Terápiás stand up a körülöttünk élő és a bennünk lakó démonokról.…

Egy vagyonos üzletember hirdetést ad fel: néhai üzlettársa fiát keresi, szeretné tisztességesen, rengeteg pénzzel megjutalmazni. Billy bejelentkezik, mint jogos örökös,…

A történetben egy maréknyi árva gyerek kószál a háborús front kellős közepén biztonságra, hajlékra és élelemre vágyva. Céljuk a túlélés,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!