Jegyvásárlás

Program


Hallgassunk Brahmsot 4.: D-dúr hegedűverseny/Brahms-Schönberg:g-moll zongoranégyes (Baráti Kristóf )

Hallgassunk Brahmsot 4.: D-dúr hegedűverseny/Brahms-Schönberg:g-moll zongoranégyes (Baráti Kristóf )

Brahms és a magyarok kapcsolatának, valamint a műveiben megjelenő magyaros elemeknek hosszú tanulmányokat lehetne szentelni (többen szenteltek is): az első hatás akkor érte a szerzőt, amikor megismerkedett Reményi Edével, akinek zongorista partnere lett több közös koncert alkalmával.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. november 28. vasárnap, 20:00

Hallgassunk Brahmsot! IV.

Brahms: D-dúr hegedűverseny, op. 77
Brahms–Schönberg: g-moll zongoranégyes, op. 25

Baráti Kristóf hegedű
Concerto Budapest
Vezényel: Keller András

Brahms és a magyarok kapcsolatának, valamint a műveiben megjelenő magyaros elemeknek hosszú tanulmányokat lehetne szentelni (többen szenteltek is): az első hatás akkor érte a szerzőt, amikor megismerkedett Reményi Edével, akinek zongorista partnere lett több közös koncert alkalmával. A Magyar táncok sorozatának számos témáját, dallamát Reményi mutatta meg neki, és ő ismertette meg a kor kiváló, szintén magyar származású hegedűművészével, Joachim Józseffel, aki nemcsak közeli barátja lett, de a komponista számos művét is inspirálta. Leginkább 1878-as egyetlen Hegedűversenyét, melyre a Wörth-i tó szépségén túl a magyar zene is hatott, erre különösen a harmadik tétel néhány motívuma utal. A versenymű szólistáját, a Kossuth- és Liszt-díjas Baráti Kristófot a hazai közönségnek nem kell bemutatni, hiszen a romantikus repertoár e népszerű darabja is nem egyszer megszólalt már Stradivari-hegedűjén a magyarországi hangversenytermekben. A D-dúr koncertnél jóval korábbi az 1856 és 1861 között keletkezett g-moll zongoranégyes, melynek energikus negyedik tételében a Rondo alla zingarese cím teszi egyértelművé a magyar cigányzenészek hatását. Mivel Arnold Schönberg nagyon szerette Brahms e művét, de sohasem hallott belőle igazán jó előadást az eredeti felállásban, 1937-ben izgalmas zenekari köntösbe bújtatta a kompozíciót. A Concerto Budapest együttesét a március óta Kossuth-díjas zeneigazgató, Keller András dirigálja.

Ajánlatunk


Brian Blade legendás amerikai jazzdobos (Chick Corea, Joshua Redman, Bill Frisell) Magyarországon is jól ismert, még popos körökben is az egyik legkeresettebb hangszerén - Joni Mitchelltől Bob Dylanig a legnagyobbakkal játszott.

A „Popzene időgépben” koncepció mögött mindenki által ismert kortárs popsikerek és örökzöld popslágerek swingesített, jazzesített, doo-woposított, Motown-hangzású soulba ültetett feldolgozásai húzódnak meg. Egyszerű, de nagyszerű ötlet, ami tökéletesen működik.

Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és bensőséges. César Franck d-moll szimfóniája pedig a belga származású francia szerző német komolyságot árasztó opus magnuma.

Ajánló


Frank Wildhorn musicalje és Homonnay Zsolt rendezése a nő örök, csábító szenvedélyességét, a férfi és a nő ösztönös és csillapíthatatlan…

Kelemen Barnabás évtizedek óta a magyar és a nemzetközi zeneélet ünnepelt művésze, aki szólistaként és kamaramuzsikusként világszerte sikereket arat. Számos…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!