Jegyvásárlás

program


HARMÓNIA és NYUGALOM a Szolnoki Szimfonikusokkal
3

HARMÓNIA és NYUGALOM a Szolnoki Szimfonikusokkal

Műsor
Mendelssohn: E-moll hegedűverseny op. 64
Haydn: D-dúr zongoraverseny Hob.XVIII, No.11.
Haydn: 104. D-dúr ”Londoni” szimfónia

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tirsdag, 07. Marts 2023 19:00

HARMÓNIA és NYUGALOM a Szolnoki Szimfonikusokkal

Közreműködik:
Aiman Mussakhajajeva – hegedű
Lorenzo di Bella - zongora

Vezényel: Fan Ting

“A hegedűverseny”-nek is tartott szerzeményét Mendelssohn 1844-ben, harmincöt évesen, utolsó alkotói korszakában komponálta, s ezzel a műfaj egyik remekművét sikerült megalkotnia. A klasszikus örökséget nemesen romantikus stílusban folytatta, és hatásosan foglalta össze benne saját zeneszerzői erényeit. Az E-moll hegedűverseny megírásakor Mendelssohn segítőtársa Ferdinand David, a lipcsei Gewandhaus zenekar jeles hegedűvirtuóza és hangversenymestere volt, aki a hangszer technikájára vonatkozó gyakorlati tanácsaival járult hozzá a darab létrejöttéhez. 1845-ben pedig ő volt az, aki először játszotta közönség előtt ezt az érzelmekben igen gazdag, megkapó szépségű művet.

A D-dúr zongoraverseny kiemelkedik Joseph Haydn versenyművei közül, mivel a szerzőnek ebben a darabban sikerült a legvirtuózabban kezelnie a szólóhangszert. A mű azért is jelentős, mert annak 1784-ben nyomtatásban megjelent kiadása elsőként nevezte meg kifejezetten a fortepianót szólóhangszernek a csembaló helyett. A szerzőnek ez az egyetlen zongoraversenye, amely a mai napig nagy népszerűségnek örvend. Azt pedig, hogy már saját korában is a legelterjedtebb volt Haydn versenyművei közül, szellemes és könnyed stílusa mellett a Rondo all’Ungherese feliratot viselő zárótételének köszönheti.

Haydn az 1790-es években egy impresszárió meghívására két alkalommal is hosszabb időt töltött Londonban. Szerződése értelmében új szimfóniákat kellett írnia a brit fővárosban. Összesen tizenkét ilyen művet komponált, melyek bámulatra méltó summái szimfonikus életművének. A sorozat utolsó darabjára végérvényesen ráragadt a “London” jelző, de a zárótétel hangzására utalva gyakran nevezik “duda”-szimfóniának is. A mű egyben hódolat és tiszteletadás Mozart előtt is, akinek halálhíre mélyen megrendítette Haydnt.

Aktuelt


Janikovszky – lánykori nevén Kucses – Éva tizenkét és tizennyolc éves kora között, 1938-tól 1944-ig vezette a naplóját. Negyedik naplófüzetének borítóján ceruzával írva ez áll: „Kizárólag az utókor számára.”

A mély és izgalmas történet három különböző korú nőt mutat be. Eltérő életutakat látunk, ám egyszer csak kirajzolódik, hogy a három nő tulajdonképpen egy, és ami a szemünk előtt pereg, az valójában egyetlen ember élettörténete.

Carl Orff CARMINA BURANA Szcenikus kantáta eredeti nyelveken, magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal

PÅ PLAKATEN


A Csata Táncegyüttes 55 éves jubileumi gálaműsora során a múlt és a jelen is megelevenedik a színpadon.

A provokatív, ironikus, rendkívül népszerű stand up comedy igazi felszabadító effektussal él. Akik már látták, állítják, hogy a két nem…

Több, mint 2 évtized – több, mint 600 előadás – 12 Jászai-díj jelölés – 43 orvosi beavatkozás (1 sikeres) –…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.