Jegyvásárlás

Program


Három temető, négy tematikus művészeti séta - Fiumei úti séta I.

Három temető, négy tematikus művészeti séta - Fiumei úti séta I.

Fiumei úti séta I.
Blaha Lujzától - Radnóti Miklósig.
A sétát Hargitay D. Dávid, művészettörténész vezeti.
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. szeptember 23. vasárnap, 16:00


A műtárgy.com által  elsőként meghirdetett „Rejtett szimbólumok, történetek:  Egy rendhagyó séta a Fiumei úti temetőben”  című programunkat a nagy érdeklődésre való tekintettel kibővítve tovább folytatjuk, immár hagyományt teremtve.

A Fiumei úti sírkertben egy művészettörténész – kutató  segítségével sétáink során a sírhelyek előtt állva betekintést nyerhetünk a „kulisszatitkokba”, avagy hogyan befolyásol  egy életmű egy síremlék felállítását, hogyan adja tovább üzenetét az elkészült mű  az utókornak?  Tapasztalataink szerint a Fiumei úti temetőben kiapadhatatlan  a híres emberek tárháza, azok eddig kevéssé ismert történetei,  ezért két részre osztjuk ezen sétánkat,  Blaha Lujzától – Radnótig,  majd Deáktól   Batthyányiig.  Megelevenedik többek között tehát Blaha Lujza emléke, aki színjátéka mellett méltósággal fogadta  az idő múlását is, de mindezek mellett azonban még megtanult vitorlázni is, beláthatunk majd Radnóti Miklós tragédiájába, hogyan élte meg ezen tragédiát önmaga, és hogyan felesége, Gyarmati Fanni? Ki volt Gombaszögi Frida, hogyan lett korának leghíresebb színésznőjéből egy sajtóbirodalom vezérigazgatója… és hogyan fosztotta meg mindettől a történelem viharos évtizedei…és hogyan hirdeti mindezt mauzóleuma?   Mi volt Csontváry, a festőóriás igaz története, mi volt alkotásainak kalandos története?  Sok -  sok ezernyi kérdés.

Szeretettel invitálunk mindenkit a Fiumei úti sétáinkra, mindazokat, akik szeretnék gyakorolni az emlékezés művészetét, ahol helye van a tiszteletadásnak, de a nevetésnek is, egyben hozzájárulva az általános műveltségünk gyarapításához.

A sétát Hargitay D. Dávid, művészettörténész vezeti.
 

Ajánlatunk


A Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemese időnként bohókás, máskor lélekmelengető pillanatokon keresztül számlál vissza Jézus születésének éjszakájáig.

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

közreműködik a Szegedi Szimfonikus Zenekar

Ajánló


A fogantatástól a születésig negyvenkét hét telik el. Ebben az időszakban játszódik darabunk. Hősünk azonban nem egy születendő gyermek vagy…

Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!