Jegyvásárlás

Program


JAMN - Különkiadás – Válogatás Esterházy Péter és Örkény István írásaiból

JAMN - Különkiadás – Válogatás Esterházy Péter és Örkény István írásaiból

Örkény István és Esterházy Péter nem ismerték egymást, de hogy közük van egymáshoz, nem kérdéses. Miféle összefüggés ez?„A Fancsikó és Pinta írásakor végig ott volt a fülemben” – vall első kötetéről Esterházy. Máshol ezt írja Örkényről: „Nem lehet aktualizálni, de mindig aktuális”.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Wednesday, April 30 2025 7:00PM

József Attila Művészeti Napok

Különkiadás – Válogatás Esterházy Péter és Örkény István írásaiból

Mácsai Pál, Máté Gábor és Lukács Miklós előadásában

József Attila munkássága meghatározta az egész magyar költészetet, így természetesen hatással volt Eszterházy Péter és Örkény István munkásságára is. Az előadással nem csak József Attilát, de az egész magyar költészetet és annak kiemelkedő alakjait is ünnepeljük:

Örkény István és Esterházy Péter nem ismerték egymást, de hogy közük van egymáshoz, nem kérdéses. Miféle összefüggés ez?„A Fancsikó és Pinta írásakor végig ott volt a fülemben” – vall első kötetéről Esterházy. Máshol ezt írja Örkényről: „Nem lehet aktualizálni, de mindig aktuális”.A két író világa generációs távolságuk, stiláris különbözőségük ellenére nagyon is alkalmas a párbeszédre. Mintha két alak, két szereplő lennének, de ugyanabból a színdarabból. Talán a helyszín teszi: Magyarország. Lukács Miklós, Máté Gábor és Mácsai Pál most egy felolvasás keretében idézi meg a két író gondolkodása közti kapcsolatot, és ahogy egy zenés színdarabnál sűríti a történetet és az időt, úgy fogja össze az elhangzó szövegeket Bartók, a jazz, a népdalok motívumai, vagy a szabad zenei improvizáció. Helyszín: Angyalföldi József Attila Művelődési Központ

Our offer


1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer csak Kiss Manyi hangja töltötte be a teret: „Jaj de jó a habos sütemény…” Ugye, hogy ismerős? A szavakkal együtt rögtön bekúszik a dallam is. Eisemann darabja nem egy klasszikus operett, nincs hatalmas énekkara és tánckara. Amije viszont van, az a fülbemászó dallam és a magával ragadó történet Bán Sándor tenoristáról és az őt bálványozó bakfisokról.

A különleges hangulatú musicalremek hazai története során mindössze második alkalommal, eredeti koncepcióban került színre a Szegedi Szabadtéri Játékokon, és egy csapásra meghódította a közönségszívét. Nyáron Manderley újra kitárja kapuit a borzongásra, izgalmakra, romantikára és sodró dallamokra vágyók előtt!

Suggestions


Hungarian National Philharmonic concerts in Martonvásár

Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha…

Zenés játék a Rátonyi Róbert Színház előadásában

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.