Jegyvásárlás

Program


Juhász Anna Irodalmi Szalon #166

Juhász Anna Irodalmi Szalon #166

Vendégek:
Tüskés Anna irodalomtörténész
Barki Gergely művészettörténész
Csemer Boglárka ‘Boggie’ énekes
Antal Gábor zongorista

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. március 19. szerda, 19:00

„Megállok lihegve: Páris, Páris, / Ember-sűrűs, gigászi vadon.” – írja Ady Endre Páris, az én Bakonyom című versében. Ady Endre a francia főváros szerelmese volt, tudjuk, 1904 és 1911 között hétszer járt Párizsban, de nemcsak ő volt a város szerelmese. Bölöni György szerint „Párizsban már magyar negyed is van”, és ide kötődött Bartók Béla zeneszerző, illetve Czóbel Béla, Galimberi Sándor, Dénes Valéria, majd Reigl Judit és Hantai Simon festőművészek is. A francia főváros, Párizs, az élet helye volt Radnóti Miklósnak és József Attilának is, akik nyelvtanfolyamra és egyetemi kurzusra jártak ide, Nemes Nagy Ágnes, Szabó Magda, Pilinszky János verseik fordításaival, vagy épp Vas István, Juhász Ferenc, Márai Sándor munkájuk és barátságaik révén érkeztek több alkalommal a városba. Egykori hotelszobák, emléktáblák, végtelen séták, kávéházi esték és műtermek, írószobák ihletett levegője – telis tele magyar alkotással. Ezt idézzük meg március 19-i zenés estünkön, ahol képzőművészeti és irodalmi életműveket idézünk irodalomtörténész és művészettörténész vendégeinkkel, a téma szakértőivel és kiváló zenével: Csemer Boglárka Boggie párizsi hangulatú, francia sanzonjaival, dalaival.

 Házigazda: Juhász Anna irodalmár

Irodalmi Szalon – A 2025-ben fennállásának 15. jubileumi évét ünneplő, az irodalmi hagyomány jegyében létrejött közösség célja a kezdetektől, 2010-től a kortárs és hagyományos, klasszikus irodalom szerelmeseinek felolvasószínházzal, beszélgetéssel, zenével – közösségben létezni. A havonta megrendezendő összejövetelek Juhász Anna irodalmár, kulturális menedzser ötlete alapján és házigazdaságával valósulnak.

Az Irodalmi Szalon 2025-ös évada a Szerencsejáték Zrt. támogatásával valósul meg.

Ajánlatunk


Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.

1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer csak Kiss Manyi hangja töltötte be a teret: „Jaj de jó a habos sütemény…” Ugye, hogy ismerős? A szavakkal együtt rögtön bekúszik a dallam is. Eisemann darabja nem egy klasszikus operett, nincs hatalmas énekkara és tánckara. Amije viszont van, az a fülbemászó dallam és a magával ragadó történet Bán Sándor tenoristáról és az őt bálványozó bakfisokról.

Ajánló


A különleges hangulatú musicalremek hazai története során mindössze második alkalommal, eredeti koncepcióban került színre a Szegedi Szabadtéri Játékokon, és egy…

Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha…

Zenés mesejáték Négy éves kortól ajánljuk! A Pesti Művész Színház- Fogi Színház előadása

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!