Jegyvásárlás

Program


Koncert No. 5
2

Koncert No. 5

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tuesday, July 19 2022 7:30PM

J. S. Bach:

d-moll hegedűverseny(BWV 1052R)

d-moll kettősverseny  (BWV 1043)

D-dúr hármasverseny  (BWV 1064)

Kelemen Barnabás (hegedű)
Kokas Katalin (hegedű)
Vilde Frang (hegedű)
Arcangelo (művészeti vezető: Jonathan Cohen)

 

Tanyejev: g-moll zongoraötös, op. 30

Baráti Kristóf (hegedű)
Alissa Margulis (hegedű)
Maxim Rysanov (brácsa)
Kokas Dóra (cselló)
Lukas Geniušas (zongora)

Kelemen Barnabás, Vilde Frang, Kokas Katalin és napjaink legizgalmasabb historikus együtteseinek egyike, a Jonathan Cohen által vezetett Arcangelo előadásában három Bach-hegedűversenyt hallhatunk a koncert első félidejében. Egyén és közösség kapcsolatának feltérképezésében kevés zenei műfaj jutott olyan messzire, mint a barokk versenymű. Bár Bachtól csak két eredeti hegedűverseny maradt fenn, a kutatók egybehangzó véleménye szerint számos csembalóversenye fogant eredetileg hegedűversenyként: ezek közül a koncertet nyitó d-moll darab a legfontosabbak egyike (Bach mindhárom tételét beolvasztotta különböző kantátáiba). Ezt Bach népszerű kettősversenye követi,  végül az eredetileg három csembalóra írott D-dúr darab zárja az est első részét. A második rész egyetlen nagyszabású kompozícióé, mégpedig egy valódi ritkaságé. Szergej Tanyejev 1911-ben komponálta g-moll zongoraötösét, amikor a Moszkvai Konzervatórium igazgatójaként működött. A lenyűgöző mesterségbeli tudásról tanúskodó, hatalmas érzelmeket és hangtömegeket megmozgató, posztromantikus mű vonós szólamait Baráti Kristóf, Alissa Margulis, Maxim Rysanov és Kokas Dóra játsszák, az irgalmatlan nehézségű zongoraszólamot pedig a fiatal nemzedék egyik legizgalmasabb zongoraművésze,  az orosz-litván Lukas Geniušas szólaltatja meg.

Our offer


Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

Suggestions


Boris Eifman / ifj. Johann Strauss THE PYGMALION EFFECT Ballet in two acts

Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.