Jegyvásárlás

Program


Rózsa P. - Erdős V.: Pimpáré és Vakvarjúcska

Rózsa P. - Erdős V.: Pimpáré és Vakvarjúcska

Rózsa Pál - Erdős Virág: Pimpáré és Vakvarjúcska
A Gödöllői Szimfonikus Zenekar Mesélő Muzsika című ifjúsági hangversenybérletének 3. előadása.

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. április 11. szerda, 14:00

A 2016. őszén alakult fuvolanégyes alapító tagjai: Fábián Tímea,Ilyés Dalma , Kurunczi-Illésy Orsolya, Klimászné Varga Zsófia fuvolaművészek .

Mindannyian elkötelezett kamaramuzsikusok, akik a fuvolakvartettben végzett művészi tevékenységük mellett más kamaraformációk résztvevőiként külön-külön is számos külföldi és hazai fellépéssel büszkélkedhetnek, valamint rangos hazai és nemzetközi versenyeredményeket is maguknak tudhatnak.
Összeköti őket közös múlt, neves tanáraik, és a hasonló alapokon nyugvó iskolázottság. Mindezek nagyon fontosak az együttes életében, továbbá elősegítik egy olyan egységes hangzás- és játékmód létrejöttét, amely közös művészi munkájuk legfőbb és legvonzóbb tulajdonságát jelentik.
Legutóbbi fellépéseikről információkat, hirdetés, fotó- és hanganyagot az együttes hivatalos Facebook oldalán találhatnak: https://www.facebook.com/flautonequartet/

Csellón közreműködik: Pribay Valéria

Rózsa Pál - Erdős Virág: Pimpáré és Vakvarjúcska

„Furán hangzik, belátom: királylány a barátom.
Hogyha van egy lazább hetünk, elég gyakran beszélgetünk,
én kérdem, ő válaszol: ez a mese róla szól…..” /Erdős Virág: Pimpáré és Vakvarjúcska/

Erdős Virág - József Attila-díjasmagyarköltő, író, drámaíró - Pimpáré és Vakvarjúcska című verses meséje alapján született a darab, amelynek zeneszerzője Rózsa Pál. A komponista a Flautone Quartet felkérésére átiratot készített 4 fuvolára és csellóra, az eredetileg fuvolára, vonós kvartettre és zongorára írott zeneműből. Az irodalmi mű hosszabb, dráma változatából később opera is készült.

A zenei befogadást nagyban segíti még a narrációval egybekötött animációs film is, amelyet Janik Zoltán álmodott vászonra. A produkció bemutatásával az együttes további célja: az előadott zeneművön keresztül megismertetni a hallgatóságot a fuvolás hangszercsalád tagjaival; a kortárs zene népszerűsítése a gyermekek körében; illetve az élőzene összekapcsolása más művészeti ágakkal, mint például a színház és filmművészettel, irodalommal.

Ajánlatunk


JOHANNES BRAHMS: Akadémiai ünnepi nyitány, op. 80 JOHANNES BRAHMS: D-dúr hegedűverseny, op. 77 *** BARTÓK BÉLA: Zene húros hangszerekre, ütőkre és cselesztára, Sz. 106, BB 114

Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. De ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.

..Némi EU-s támogatosítás, színház a záhníszben. Görbetükörerdő, disznógömb, telefonfül. Pár művészi vénával megáldott vendégmunkás, plusz egy talicska aprómajom. Vagyis lidérc. Lúdvérc. Osszátok be..

Ajánló


A magyar XX. század és a bécsi klasszika között osztja meg hangversenyének műsorát a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a Kocsis bérlet…

A Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemese időnként bohókás, máskor lélekmelengető pillanatokon keresztül számlál vissza Jézus születésének éjszakájáig.

Tóth-Vajna Zsombor a fiatal magyar historikus régizenészgeneráció kiemelkedő tehetségű tagja, karmester és a régi billentyűs hangszerek specialistája: orgona-, csembaló-, fortepiano-…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!