Jegyvásárlás

Program


Rózsa P. - Erdős V.: Pimpáré és Vakvarjúcska

Rózsa P. - Erdős V.: Pimpáré és Vakvarjúcska

Rózsa Pál - Erdős Virág: Pimpáré és Vakvarjúcska
A Gödöllői Szimfonikus Zenekar Mesélő Muzsika című ifjúsági hangversenybérletének 3. előadása.

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. április 11. szerda, 14:00

A 2016. őszén alakult fuvolanégyes alapító tagjai: Fábián Tímea,Ilyés Dalma , Kurunczi-Illésy Orsolya, Klimászné Varga Zsófia fuvolaművészek .

Mindannyian elkötelezett kamaramuzsikusok, akik a fuvolakvartettben végzett művészi tevékenységük mellett más kamaraformációk résztvevőiként külön-külön is számos külföldi és hazai fellépéssel büszkélkedhetnek, valamint rangos hazai és nemzetközi versenyeredményeket is maguknak tudhatnak.
Összeköti őket közös múlt, neves tanáraik, és a hasonló alapokon nyugvó iskolázottság. Mindezek nagyon fontosak az együttes életében, továbbá elősegítik egy olyan egységes hangzás- és játékmód létrejöttét, amely közös művészi munkájuk legfőbb és legvonzóbb tulajdonságát jelentik.
Legutóbbi fellépéseikről információkat, hirdetés, fotó- és hanganyagot az együttes hivatalos Facebook oldalán találhatnak: https://www.facebook.com/flautonequartet/

Csellón közreműködik: Pribay Valéria

Rózsa Pál - Erdős Virág: Pimpáré és Vakvarjúcska

„Furán hangzik, belátom: királylány a barátom.
Hogyha van egy lazább hetünk, elég gyakran beszélgetünk,
én kérdem, ő válaszol: ez a mese róla szól…..” /Erdős Virág: Pimpáré és Vakvarjúcska/

Erdős Virág - József Attila-díjasmagyarköltő, író, drámaíró - Pimpáré és Vakvarjúcska című verses meséje alapján született a darab, amelynek zeneszerzője Rózsa Pál. A komponista a Flautone Quartet felkérésére átiratot készített 4 fuvolára és csellóra, az eredetileg fuvolára, vonós kvartettre és zongorára írott zeneműből. Az irodalmi mű hosszabb, dráma változatából később opera is készült.

A zenei befogadást nagyban segíti még a narrációval egybekötött animációs film is, amelyet Janik Zoltán álmodott vászonra. A produkció bemutatásával az együttes további célja: az előadott zeneművön keresztül megismertetni a hallgatóságot a fuvolás hangszercsalád tagjaival; a kortárs zene népszerűsítése a gyermekek körében; illetve az élőzene összekapcsolása más művészeti ágakkal, mint például a színház és filmművészettel, irodalommal.

Ajánlatunk


A Bihari Együttes 1954-ben alakult Novák Ferenc vezetésével. Több mint fél évszázados működése alatt számos hazai és nemzetközi fesztivál nagydíját, helyezését nyerte el, a Martin György Néptáncszövetség által szervezett minősítő fesztiválokon kiváló minősítést, 2005-ben Csokonai Vitéz Mihály közösségi, 2012-ben Príma Primissima díjat kapott. Tervszerű utánpótlás-nevelésének eredményeképpen ma több, mint kétszáz fős közösség alkotja a „Biharit”. Ifjú táncosaink az alapfokú művészeti oktatás keretén belül ismerkednek hagyományainkkal.

Fenyő Miklós – Tasnádi István MADE IN HUNGÁRIA musical két részben

Tartson velünk egy igazi házibuliba!

Ajánló


A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A…

A történet két szélhámosról szól: Lawrence úriember, akiről könnyen elhisszük, hogy nemesi sarj, egy száműzött uralkodó; Freddy Benson azonban kisstílű.…

A Cambridge-i St John's College Kórusa régi ismerősünk: karácsonyi műsorával már két ízben is nagy sikert aratott a Müpában.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!