Jegyvásárlás

Program


Szerb Antal és Rejtő Jenő találkozása - Várkert Irodalom - Aposztróf

Szerb Antal és Rejtő Jenő találkozása - Várkert Irodalom - Aposztróf

A Várkert Irodalom szezonnyitó estjén a XX. századi magyar irodalom két legendás alkotója előtt tisztelgünk. Szerb Antal és Rejtő Jenő életműve, regényeik összetéveszthetetlen atmoszférája, tudásuk és hangjuk nemcsak a XX. századi magyar irodalmat határozta meg, de helyük máig a legnépszerűbb íróink között van.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tuesday, September 13 2022 7:00PM

Szerb Antal és Rejtő Jenő találkozása - Várkert Irodalom - Aposztróf

Szerb Antal, ha nem lett volna kitűnő tudós és szellemes regényíró, novellista, műfordító, nevének helye akkor is múlhatatlanul biztosítva lenne irodalomtörténészeink, irodalomtudósaink legkiválóbbjainak névsorában. Hiszen valójában elsősorban az irodalom szakembere volt. Novelláival a Nyugat második nemzedékének legjobbjai közé tartozott. Az Utas és holdvilág, A Pendragon legenda, A királyné nyaklánca kultikus regényei mellett A magyar- és A világirodalom története kötetei Szerb Antal munkásságának sarokpontjai, amin azóta generációk nőttek fel.

Rejtő Jenő a pesti művészi élet ismert alakja volt, barátság fűzte a kor jelentős művészeihez, így Karinthy Frigyeshez, Kabos Gyulához és Latabár Kálmánhoz is. Legnagyobb sikereit P. Howard álnéven írott köteteivel aratta, olvasottsága Jókai Móréval vetekedett. A szőke ciklon, A tizennégykarátos autó, Vesztegzár a Grand Hotelben, a Piszkos Fred, a kapitány vagy A csontbrigád, legnépszerűbb írásai, amelyeket mind a groteszk, nemegyszer abszurd humor jellemez. légiósregényei valójában a divatos ponyva paródiái voltak.

Juhász Anna, az est szerkesztője és háziasszonya egy irodalomtörténész és neves színművészek segítségével annak jár utána, hogy mi kapcsolja össze a két írót, akik összesen alig több mint 80 évet éltek. Megtudhatjuk, hogy miként találkoztak a Bucsinszky kávéházban, milyen párhuzamok és különállások jellemzik életüket és pályájukat, hogy hogyan éltek és kit szerettek. Tartsanak velünk szeptember 13-án, amikor a Várkert Irodalom szabadtéri színpadán megelevenedik a két XX. századi író története beszélgetésben és zenés felolvasószínházban. Ez az est Szerb Antalé és Rejtő Jenőé, akik a XX. századi magyar irodalom felejthetetlen sarokpontjait tették le.

Esőnap: 2022.09.14.
Tájékoztató eső, rossz időjárás esetére >>>

A szervezők a műsorváltoztatás jogát fenntartják.

Our offer


Nyári szabadtéri előadás, a Benczúr Ház Rendezvényközpont kerti színpadán!

Megalkuvást nem ismerő, őrülten mulatságos betekintés a színház mélyére, ahol a siker és a túlélésért folytatott küzdelem kéz a kézben járnak.

Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon is emberi tulajdonságokkal felruházott - macskái. Eltáncolják és eldalolják életüket.

Suggestions


"Mindig valami bajba kerülnek, mindig történik velük valami hihetetlen, kiszámíthatatlan, és mindig elrontják valahogy.”- vélekedik Mona, Alex és Simon párosáról…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.