Jegyvásárlás

Program


Tűzkerék XT koncert

Tűzkerék XT koncert

A koncerten hallható Radics Béla dalain kívül, saját nóták és örökzöld rock klasszikusok színesítik a repertoárt!

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

A Tűzkerék Revival Band az egykori Stáció együttes tagjaiból, 1990-ben alakult. Műsorukon eredetileg rhythm and blues klasszikusok, ezen belül Jimi Hendrix és Cream interpretációk szerepeltek, amelyeket később – közönségük unszolására – Radics Béla szerzeményeivel bővítettek.
A zenekar tagjai valóságos rock-régészeti ásatásokat végeztek, amelynek eredményeképpen tíz Radics-kompozíciót sikerült az utókornak megmenteni, rekonstruálni és megszólaltatni. Ebből született a Radics Béla szerzői vinyl-lemez, amely később digitalizált formában is napvilágot látott. Idővel megszülettek a saját számok, ezek közül egyre többet csempésztek be a repertoárba. Ennek okán, valamint a tagcserék következtében nevüket először Tűzkerék R.B.-re, majd Tűzkerék xT-re változtatták.
Az átalakulások a zenei koncepciót nem érintették: maradt a jól bevált és begyakorolt blues alapú progresszív rock. Fesztiválokon és ezek gyűjteményes lemezein is állandó szereplők. (Pl. Nemzetközi Gastroblues Fesztivál, Diáksziget, Fesztergom, KLIKK). Sorlemezeikhez eddig több mint tíz országos turné kapcsolódott. 2012-ben a Pecsa Music Hallban megrendezett Égi Zenekar Fesztivál önálló blokkjában emlékeztek a harminc éve elhunyt Radics Bélára. A rá következő évben előbb a Tabánban, a Skorpió jubileumi koncertjén léptek fel vendégként, majd a József Attila Művelődési Központban Radics Béla utcanév avató hangversenyt szerveztek. Hiteles előadásmódjuk a 60-as 70-es évek hamisítatlan hangulatát idézi, egyfajta kultikus-karizmatikus életmódzenekarrá emelve a csapatot.

A zenekar tagjai:
Anda Bálint – gitár, ének
Geletey György – dob, ének
Tóth Tamás Béla – basszusgitár
Anda Richárd – gitár, ének

A Nemzeti Kulturális Alap Hangfoglaló Könnyűzenei Támogatóprogramja támogatásával.

Our offer


After years of tremendous success, on October 16, 2026, world-renowned violinist and conductor André Rieu will once again return to the stage of the MVM Dome!

Mit keres az 1930-as évek Moszkvájában az ördög? Miért veszti el a fejét (szó szerint) az ateista irodalmi folyóirat-szerkesztő? Hogyan kerül „Hontalan” elmegyógyintézeti cellájába a Mester? Mit gondol Poncius Pilátus és Ha-Nocri (Jézus)? Milyen alkut köt Margarita az ördöggel? A sztálini elnyomás elől a regényébe menekülő Bulgakov csodálatos víziója színpadi varázslatként születik újra a Nemzetiben.

A darab hat különböző hátterű nőről szól, akik látszólag semmiben sem hasonlítanak egymásra, mégis ugyanarra az önbizalom-növelő rúdtánckurzusra jelentkeznek – ám hamar kiderül, hogy nem csupán a szexi mozgás miatt jöttek.

Suggestions


A Veszedelmes viszonyok különleges színpadi adaptációja Mozart zenéjével izgalmas, egyedi vállalkozás: műfajok és remekművek találkozása.

Ken Ludwig: Primadonnák Bohózat 2 részben Az előadás hossza szünettel: 175 perc

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.